Профспілка працівників освіти роз’яснила, що трудове законодавство України не робить винятку із загальних підстав оплати у випадку поєднання роботи у закладах освіти і навчання на денній формі вищої освіти.
Заклад освіти має право брати на роботу таких працівників, у тому числі й на умовах повного робочого дня (Лист Мінсоцполітики від 25.07.2014 № 301/13/116-14). Студенти можуть працевлаштуватися у будь-який заклад освіти під час навчального процесу на загальних підставах оплати праці.
У разі, якщо студентові менше 18 років, необхідно врахувати, що для осіб віком 16-18 років державою встановлена скорочена тривалість повного робочого часу: 36 фактичних годин на тиждень (стаття 51 КЗпП). Але при цьому особи, що не досягли вісімнадцяти років, у трудових правовідносинах прирівнюються у правах до повнолітніх (право на лікарняний, відпустку тощо).
Читайте також: Результати неформальної освіти визнаються в системі формальної освіти – МОН
Джерело: pon.org.ua