А чи знали ви, що ми живемо на кулі, яка у самому її центрі розігріта до 6000°C😱 – температури, аналогічної температурі поверхні Сонця? Верхня межа зовнішнього ядра знаходиться на глибині всього 2900 км від поверхні Землі, і якби #Сонце було б так близько, воно б нас повністю підсмажило😵.
Якщо ви боїтесь, що знаходитесь на гарячій пательні та чекаєте, що у будь-який момент розплавитесь, ми вас можемо заспокоїти – все не так страшно😎. Чому?
Завдяки сейсмології, науці, яка займається вивченню звукових хвиль, що поширюються через Землю, дослідники з'ясували: ядро нашої планети розплавлене. Крім того, з огляду на велику кількість різних хімічних елементів у Всесвіті й те, як вони себе поводять, експерти вважають, що ядро Землі переважно складається з заліза, яке знаходиться під величезним тиском, пише Science Focus.
Чому ядро все-таки не плавить Землю?
По-перше, ядро оточене переважно твердою кам'яною мантією. Кора, на якій ми живемо, плаває на цій мантії, надаючи більше захисту, ніж порожній простір.
По-друге, найважливіша причина, чому ядро не плавить Землю – це різниця між температурою і теплом.
Цікаво знати: тепло – це енергія, а температура – це щільність енергії, тобто кількість енергії, укладена у заданий розмір.
! Подумайте лише: температура іскри від бенгальського вогню може досягати 1500°C💥, але вона шкоди вам не заподіє, а ось ванна з кип’яченою водою при температурі всього 100°C може призвести до смертельних випадків🛁. Все тому, що ванна містить набагато більше теплової енергії.
І тоді все стає елементарно, Ватсон: щоб розплавити всю Землю, знадобиться набагато більше енергії, ніж тепла в її ядрі😉. Сонце може дуже легко це зробити, але, на щастя, воно знаходиться за 150 000 000 км від нас🌞, на відміну від ядра, яке, нагадаємо, знаходиться на глибині 2900 км від поверхні Землі.
Тож боятись нічого. Тепер ви точно можете ходити поверхнею Землі й не перейматись, що можете розплавитись😊🌎🌍🌏.
Дізнавайтесь цікаві та корисні новини у сфері науки разом зі «Всеосвітою».
Користувач:
Старовойт Ольга Валеріївна