Сьогодні о 16:00
Марафон. День 4:
«
Об'єднані сервіси Всеосвіти для ефективного керування часом
»
Взяти участь Всі події
26 квітня 2021 о 13:52
0 0

Рішення використати залишки освітньої субвенції на антисептики та ремонт шкіл може спровокувати місцеву владу навмисно занижувати виплати вчителям, – нардепка

Юлія Гришина наголосила, щоб місцева влада не економила на зарплатах вчителів і не робила їхнім коштом шкільні ремонти.

Уряд дозволив громадам використати залишки освітньої субвенції на 2020 рік на засоби захисту, ремонт шкільних їдалень і будь-які інші потреби школи. Таке рішення може провокувати місцеву владу спеціально занижувати виплати вчителям та економити освітню субвенцію, щоб закрити прогалини місцевих бюджетів коштом субвенції. Про це на своїй сторінці у фейсбуці написала Голова Підкомітету з питань вищої освіти, народна депутатка України Юлія Гришина.

Звісно, кожен засновник закладу освіти самостійно встановлює розміри деяких доплат, але хотілося б, щоб інструменти та ресурси, які децентралізація дала в тому числі для підтримки вчителів, використовувалися максимально за основним призначенням! А не економити на вчительських зарплатах, щоб потім на ці кошти робити ремонти і купувати обладнання, – наголосила Юлія Гришина.

Також за її словами, ухвалений в січні 2020 року Закон «Про загальну середню освіту» також передбачає більше можливостей для зростання зарплат педагогів. Засновник закладу освіти може надавати їм надбавки. Встановлюються доплати від 10% до 20% зарплати за завідування ресурсними кімнатами, кабінетами інформатики, спортзалами тощо.

Зарплата освітян є однією з найменших в Україні. В середньому вони отримують 11 026 грн – це лише 87,9% від середнього показника в країні. І я вже не раз казала, що підвищення зарплат освітян є одним із моїх головних пріоритетів на посаді депутатки. І одним з найважливіших завдань усієї команди Президента. В умовах пандемії, звісно, наші можливості обмежені, але приділяємо цьому питанню максимальну увагу, – зазначила нардепка.

Нагадаю, раніше ми писали, що з 1 січня 2021-го посадові оклади освітян зросли на 20%, а з 1 грудня планується підвищення ще майже на 9%.

Вас також може зацікавити: Уряд виділив 1 млрд гривень на ноутбуки вчителям та засоби захисту від COVID-19 у школах, – Сергій Шкарлет