Протягом перехідного періоду до використання нової редакції українського правопису різним установам надано право самостійно вирішувати, як і коли застосовувати мовні правила.
Так на запит Укрінформу відповіли у Міністерстві освіти і науки України.
Із 3 червня рекомендовано застосовувати норми нової редакції правопису. Водночас зараз триває перехідний період, тому кожна установа може сама приймати рішення щодо переходу на нову редакцію. Конкретний план імплементації правопису в усі сфери життя наразі розробляється, - повідомляють з МОНу.
Також у прес-службі додали, що детально розроблений план буде представлений не раніше вересня, «оскільки потребує охоплення великої кількості питань та узгодження з великою кількістю сторін».
Як повідомлялося раніше, 22 травня 2019 року Кабінет міністрів України затвердив нову редакцію «Українського правопису». У Міністерстві освіти та науки України запевнили, що для ознайомлення із новими правилами буде визначено час. Впровадження положень документу у освітній процес та різні сфери життя відбуватиметься за визначеними термінам та по конкретних етапах. У МОНі також запевняють, що протягом найближчих п'яти років на ЗНО будуть виноситися лише ті питання, які не стосуються змін, зазначених у новому правописі.
Посилання на Укрінформ: https://www.ukrinform.ua/
Користувач:
Аніна Тетяна Євгенівна