Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

25 січня 2021 о 16:31
0 0

Український ринок репетиторства: як не викинути гроші на вітер у пошуках гідного фахівця

Вартість приватного заняття залежить від трьох ключових факторів.

Масове незадоволення батьків піжамним навчанням вдома у дистанційному форматі розігріло попит на ринку репетиторства. Особливу увагу цього року прикуто до математики, оскільки предмет став обов’язковим у складанні зовнішнього незалежного оцінювання. Крім того, у топі популярності знавці з іноземних мов, української мови та літератури, а також репетитори, які готують майбутніх першачків до школи. Про те скільки коштують послуги провідних репетиторів та від чого залежить ціна приватного уроку розповіли у випуску ТСН тиждень.

Скільки потрібно грошей, щоб оплатити репетиторство абітурієнту?

Життя 16-річного підлітка на фінішній прямій школи це суцільні перегони. На прикладі столичного школяра Рослислава Чмирьова ТСН підрахувало місячні витрати з сімейного бюджету на додаткову підготовку старшокласника до вступу у #ЗВО.

Математика двічі на тиждень. Один урок – 450 грн. В місяць виходить 3600 грн. Також двічі на тиждень індивідуальні уроки з української мови та літератури. Ціна та сама. Раз на тиждень школяр займається історією. Урок – 200 грн. Це – 800 грн на місяць. Учень вчить додатково англійську. Групові заняття вартують 900 грн на місяць. А ще пішов на підготовчі курси в КПІ – це ще 1200 грн. Все разом виходить 10 100 грн на місяць.

Репетиторство – це норма?

Олександр Черкас – один з топових репетиторів в Україні. Неодноразовий переможець всеукраїнських учительських конкурсів та автор власних методик має досвід успішного викладання у школі вже 15 років. Зірковий вчитель розповів ТСН про стрімкий зріст потреби на репетиторство під час пандемії:

Свідомі батьки розуміють чудово, що дистанційна освіта – це імітація, тому користуються послугами репетитора. Крім того, попит підігрів закон про мову. Всі масово хочуть вчити українську. У мене дуже багато роботи, я працюю з аудиторією, починаючи з 4 класу і закінчуючи депутатами Верховної Ради.

Де полюють на репетиторів?

За словами засновників платформи репетиторів BUKI, кількість викладачів за останній рік на їхній платформі зросла двічі. Станом на сьогодні на ресурсі зареєстровано понад 30 000 репетиторів, натомість понад 100 000 користувачів залишили запит на потребу у приватному занятті.

Ціна

У зв’язку зі стрімким вимушеним переходом на онлайн навчання ціни на репетиторство в один момент підскочили. Вартість приватного уроку залежить від трьох ключових факторів:

  1. Предмету.

  2. Досвіду викладача.

  3. Регіону.

Наприклад, у столиці та містах-мільйонниках ціни на 100 гривень вищі.

Як знайти хорошого репетитора?

ПРАВИЛО 1 Чітко сформулювати запит: навіщо вам репетитор. Це необхідність для успішної здачі #ЗНО, особисте бажання покращити власні знання з того чи іншого предмету, або ж потреба у підвищенні своїх шкільних балів у дисципліні.

ПРАВИЛО 2 Не бійтеся запитати про практичний досвід викладача: перевірити освіту, стаж та методики вчителя.

ПРАВИЛО 3 Знайдіть мінімум 10 позитивних відгуків учнів та батьків про обраного вчителя.

ПРАВИЛО 4 Поважайте думку своєї дитини: якщо їй не сподобалася комунікація з репетитором на занятті, прислухайтеся до своєї дитини.

Нагадуємо, на «Всеосвіті» є розділ «Репетитори». У ньому можна знайти понад 5 000 вчителів, носіїв мови та фахівців ВИШів відповідно до обраного запиту без будь-яких додаткових організаційних внесків.