Одним з ключових факторів поширення коронавірусної хвороби в школах є безсимптомні випадки захворювання. По це свідчать численні дослідження провідних вчених у період пандемії. На думку професора Мартіна Хібберда з Лондонської школи гігієни та тропічної медицини, безсимптомність – дуже велика частка популяції інфекції. Про це інформує The Guardian на своєму порталі.
Відсоток школярів, які не мають жодних симптомів, але є інфікованими COVID-19, серед учнів середньої школи сьогодні складає 50%, початкової – близько 70%, – наголосив Хібберд.
Вчений акцентував на тому, що цей фактор має відігравати провідну роль у формуванні подальших стратегічних планів світових урядів щодо боротьби з пандемією.
Точно підрахувати кількість безсимптомно хворих школярів на COVID-19 звісно неможливо, однак варто зауважити, що діти без симптомів мають менші вірусні навантаження й рідше заражають інших дітей, ніж ті, в кого вони є, – розповів Хібберд.
Одним з варіантів розв'язання проблеми є збільшення розмаїття тестувань у школах. Наприклад, за допомогою методу «бічного потоку» – експрес-тесту для діагностування антигену до вірусу. Він легко застосовується і дає результат менш ніж за пів години. Однак, цей тест менш точний, ніж стандартний ПЛР-мазок, і є побоювання щодо високого рівня хибно негативних результатів.
Знаю, що високе вірусне навантаження є ключовою проблемою, що впливає на передачу інфекції, тому, навіть якщо не можна виявити кожного носія, то можна ізолювати тих дітей, які частіше передають вірус, – поділився професор.
Вчений також додав, що часте тестування з використанням інших технологій - наприклад, тестування на ізотермічне посилення (LAMP) – може суттєво зменшити частоту помилкових негативних наслідків. Однак потрібно переконатися, що в основі цього процесу діятиме злагоджена компетентна система тестування.
Нагадаємо, наразі в Україні спостерігається збільшення відсотка дітей, які захворіли на COVID-19.