Зараз в ефірі:
Марафон. День 2:
«
Об'єднані сервіси Всеосвіти для ефективного керування часом
»
Взяти участь Всі події
4 січня 2021 о 12:55
0 0

Чи здатне ЗНО з математики та української замінити знання з профільних предметів при вступі на юрфак, фізику чи в медінститут?

Освітній експерт про перегляд правил вступу до вишів.

У 2021 році правила вступу до #ЗВО узагальнено до базових тестів з української мови, математики та історії України. Якщо коротко, то вони зводяться до одного речення: «Здавайте українську, математику та ще будь-який предмет і вчіться на кого бажаєте».

Про це на своїй сторінці у фейсбуці написав освітній експерт з проведення інституційного аудиту в закладах середньої освіти Володимир Онацький.

Він зазначив, що це насправді дуже поверхнево для абітурієнтів, наприклад, творчих спеціальностей. Здається, всім зрозуміло, що #випускники мають складати профільні предмети при вступі до вишів: в медінститут – хімію та біологію, на фізичний факультет – фізику та математику, на юридичний – правознавство.

За словами #Міністра освіти і науки Сергія #Шкарлета, здавати #ЗНО взагалі важко, якщо школу закінчив давно. Крім того, очільник #МОН пропонує звести правила прийому у виші для контрактників до складання тестів здатності до навчання.

Якщо високі результати за тестами здатності до навчання, тести IQ, можуть гарантувати успішне навчання у вищих навчальних закладах, то я підтримую такі новації, – написав пан Онацький.

Шкарлет пропонує також дозволити вступати за результатами цих тестів лише особам, які давно здобули середню освіту і мають стаж роботи.

Такий експеримент доцільно починати з тих спеціальностей, де передбачено творчі конкурси і не лише для тих, хто давно закінчив навчання у школах, а й для тих, хто його закінчує у рік вступу. Наприклад, для тих, хто збирається вчитись в мистецьких закладах чи закладах по спорту. При цьому результати тестів здатності до навчання та результати ЗНО мають визначатись в одній шкалі для того, щоб абітурієнти могли бути в одному рейтинговому списку, – наголосив Онацький.

Він додав, що #тести здатності до навчання абітурієнти мають проходити на пунктах ЗНО, а не у вишах.

На погляд освітнього експерта, було б доцільно вступникам, які складатимуть тести здатності до навчання також дати можливість навчатись на бюджеті, адже #Конституція України гарантує рівні можливості для здобуття освіти.

Після успішного експерименту щодо зарахування на навчання на творчі спеціальності за формулою: тести ЗНО + творчі конкурси = тести здатності до навчання + творчі конкурси можна розглядати питання щодо поширення експерименту на спеціальності, де творчі конкурси не передбачено, – додав Володимир Онацький.

Освітній експерт підсумував, що #освіта – це жива система, що постійно розвивається, а враховуючи те, що в нашій країні майже 70 років тести були заборонені, то зрозуміло чому весь час відбуваються трансформації в зовнішньому незалежному оцінюванні. Уже в 2021 році необхідно привести перелік вступних випробувань до профільності спеціальностей (повернути обов'язкові тести з біології та хімії на медичні спеціальності, тест з фізики – на фізичний факультет, правознавство – на юрфак) і розробити ініційовані Сергієм Шкарлетом тести здатності до навчання.

Нагадаємо, з 5 січня розпочнеться реєстрація для участі у пробному ЗНО.

Фотоматеріали взято з сайту УЦОЯО


Вас також можуть зацікавити такі матеріали:

ЗНО для абітурієнтів потрібно залишити, але у специфічній формі, – Сергій Шкарлет