Сьогодні о 16:00
Вебінар:
«
Труднощі навчання: дискалькулія. Практика та досвід роботи
»
Взяти участь Всі події
29 березня 2019 о 13:12
0 0

48 мільйонів, і усі – освітянам!

Уряд ухвалив розпорядження про перерозподіл обсягу освітньої субвенції. Розповідаємо, де освітяни отримають додаткові виплати і з бюджетів яких регіонів держава вилучить частину коштів.

Кабінет Міністрів України додатково розподілив близько 48 млн гривень освітньої субвенції на зарплати вчителям.

Субвенція — це грошова допомога місцевим бюджетам із державного на конкретно визначені цілі. Якщо кошти місцеві бюджети не витрачають, вони повертаються до бюджету держави.

Кабінет Міністрів зазначив, що спрямування коштів має реалізуватися в здійснення оплати праці педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти. Перерозподіл здійснюється з державної казни в місцеві бюджети. Таке рішення закріплене у розпорядженні уряду № 191-р.

Важливий момент: освітня субвенція розрахована виключно на освітян окремих адміністративно-територіальних одиниць Волинської, Донецької, Житомирської, Миколаївської, Одеської, Сумської та Чернігівської областей. Зокрема, частку державних коштів отримають Лиманська міська об’єднана територіальна громада (ухвалене збільшення освітньої субвенції у розмірі близько 18,8 млн грн). Бюджет Балтської міської об’єднаної територіальної громади також поповниться на майже 10,8 млн грн, які спрямують на оплату праці педагогічних працівників.

Натомість, субвенцію на освітян районного бюджету Вознесенського району скоротили на 3,9 млн грн, районний бюджет Чигиринського району має повернути до державної казни понад 2,7 млн грн.

З повним переліком перерозподілу можна ознайомитись в документі.

Посилання на Урядовий портал: https://www.kmu.gov.ua/ua