Сьогодні, 9 листопада, в День української писемності та мови відбувся вже ХХ радіодиктант національної єдності. Тисячі українців щороку беруть участь у флешмобі і приєднуються до радіодиктанту по всьому світу. Втім, на думку колишньої радниці Міністра освіти та науки Іванни Кобернік, диктант не тренує і не розвиває жодних навичок 21-го століття і є найбільшою ознакою деградації української шкільної освіти за останні десятиліття. Про це вона написала на своїй сторінці у фейсбуці:
Я ніколи не писала національних радіодиктантів. І мрію, щоб ця форма письмових робіт зникла. Написання есе та інших творчих робіт тренує знання граматики краще за диктанти, але, крім неї, низку інших вмінь і навичок.
Пані Кобернік переконана, що радіодиктант не сприяє національній єдності. Проводити його – неефективна звичка.
В епоху до ЗНО випускною роботою зі школи в 90-х був твір, потім став переказ, потім – диктант. Досі власне висловлювання – найскладніше завдання в ЗНО, на якому завалюються чимало дітей. Місце радіодиктанту може зайняти ефективніший формат, – підсумувала Кобернік.
«Всеосвіта» також долучилася до написання радіодиктанту, аби відчути себе одним цілим з українцям з усіх куточків світу. Нагадаємо, що філологиня Юлія Вишницька та Діана Колодяжна під час чергового випуску #ПРОмовних Витребеньок, який відбудеться вже завтра, розберуть диктант на шматочки та з'ясують, які орфограми були найскладнішими. А також розкажуть, як Іван Малкович писав текст цьогорічного диктанту та як Римма Зюбіна готувалася до його читання.
Фото: видання "Гордон"
Вас може зацікавити: Українці скаржаться на російську мову в закладах освіти – мовний омбудсмен
Користувач:
Інна Мороз