Як діяти адміністрації закладу освіти у випадку травмування учнів? А також хто несе відповідальність за дитину на різних етапах її перебування школі?
На ці питання у прямому ефірі «Сніданок з 1+1» відповів Роман Бондаренко, юрист громадської організації «Батьки SOS».
Нещодавно в одній із київських шкіл учениця розсікла потилицю, однак ніхто зі співробітників закладу не викликав швидку.
Дитина з кровотечею чекала маму в медпункті.
Медсестра школи обґрунтувала це тим, що школа не має права викликати швидку допомогу до приїзду батьків.
Експерти стверджують: формулювання «швидку треба викликати лише за погодженням батьків» – це міф і в законі його немає.
Навіть якщо керуватися здоровим глуздом, не можна казати «Доброго дня, ваша дитина стікає кров'ю, можна ми їй викличемо швидку?». Її потрібно викликати, це обов'язок, – зазначає Бондаренко.
Юрист наголошує, що в таких ситуаціях насамперед треба дбати про здоров'я дитини. У випадку травмування дитини адміністрація школи має дотримуватися чіткого алгоритму дій.
Вчитель, вихователь, завуч чи директор повинні повідомити медсестру (про травму дитини – ред.). Вона оцінює ситуацію і в залежності від того, яка травма, звертається до швидкої, – розповідає Роман Бондаренко.
Дії адміністрації, якщо в школі травмувалася дитина:
Медичного або педагогічного працівника закладу, який порушить алгоритм, можуть притягнути до дисциплінарного покарання.
Передбачена як дисциплінарна відповідальність, тобто догана чи звільнення, так і кримінальна за неналежне виконання обов'язків щодо охорони життя і здоров'я неповнолітніх. Може бути штраф, а якщо це (травмування – ред.) викликало смерть неповнолітнього, винуватця можуть засудити до ув'язнення, – пояснює Роман Бондаренко.
Хто несе відповідальність за дитину на різних етапах її перебування в школі?
Користувач:
Нагаєвська Дарина Олександрівна