Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Сьогодні о 14:00
Семінар:
«
Завершення навчального року та підготовка до наступного в умовах воєнного стану: законодавство, досвід, практика
»
Взяти участь Всі події
6 жовтня 2020 о 15:34
1 0

Креативний вчитель – креативні учні: корисні поради, як порозумітись із сучасними дітьми

Експерти розповіли, як соціальні мережі можуть допомогти педагогам налагодити з учнями міцний зв'язок та бути з ними в тренді.

Сучасні діти вже не проводять багато часу за книжками, розмовами біля багаття. Їм подобається знімати кумедні відеоролики у TikTok, вайни для інстаграму чи створювати анімовані картинки для свого акаунту. 

Але як вчителю працювати з такими учнями? Як бути з ними на одній хвилі та розбиратись в усіх трендах?

Порадами поділились експерти 27 міжнародного фестивалю Book Forum: Анастасія Євдокимова, Ігор Хворостяний, Олена Павлова, Галина Ткачук.

За їхніми словами освіта має зацікавлювати, мотивувати та захоплювати. А для цього можна використати ігри. Але перш ніж, учитель забажає урізноманітити освітній процес розвагами, він має бути впевненим, що учні цього потребують тут і зараз.

Розвага в освіті має працювати на конкретну мету. Цікаво, що існує навіть окремий термін – edutainment: гра в освіті.

Тож як педагогам порозумітися зі школярами? 

Вивчайте інтереси своїх учнів. Дізнайтесь, що нині в тренді

Більша частина дітей проводить час у соціальних мережах. Але найбільш популярним трендом у молоді лишається платформа TikTok, де вони можуть знімати відеоролики про себе та своє життя тривалістю 60 секунд.

Та і вчитель може використати TikTok в освітніх цілях. Наприклад, відеоролики на серйозну тему можливо не підійдуть, а ось формат брейнстормінгу або тизер чи “реклама” наступної теми уроку, елементи домашнього завдання це ідеальний варіант. 

Поєднуйте минуле і теперішнє

Один з експертів-учителів розповів, що його учні обожнювали уявляти Тараса Шевченка “тролем” та шукати в його творах тих, кого він тролив, тобто кепкував. 

Так я викладаю дітям вже не тільки про Тараса, а й про те, як у житті застосувати почуття гумору, іронію, і зробити це своєю повсякденною зброєю. Або візьмімо твір «Гайдамаки». Це ж зразок красивезного голлівудського блокбастера, куди там фільму «Троя».

Ви навіть не уявляєте, як за грамотного підходу легко співвідносити класику із сучасністю на уроках. Ваша аудиторія віддячить вам глибоким зацікавленням та жадібно прочитає кожен рядок. Класика на те й класика – вона понадчасова. А часто – випереджає час, – поділився педагог.

Такий підхід можна застосовувати й в інших предметах. Наприклад, прикметники можна пояснювати за допомогою Біллі Айліш, складні речення – за допомогою діалогів із серіалу «Школа», гіпотенузи й катети – за допомогою завдання збудувати дах свого «дому мрії». Так, за допомогою грамотного підходу можна легко співвідносити класику із сучасністю на уроках. Ваша аудиторія віддячить вам глибоким зацікавленням та буде читати кожен рядок.

Запропонуйте учням літературні подкасти

Подкасти – це щось схоже на аудіопрограму. Це може нагадувати радіошоу, звукову виставу, інтерв'ю, лекції тощо – все, що належить до усного жанру. Шурхіт трави, муркотіння кота, звук джерела або ходьби – в аудіо оживають літературні герої та їхній світ. 

Інстаграм, як майданчик для обговорення книжок

У цій популярній соцмережі є чимало цікавих блогів, в яких користувачі діляться емоціями про прочитану книгу, а деякі книголюби частенько влаштовують марафони.

Зараз поширюється такий тренд, як #bookstagram. Необхідно прочитати книжку, лишити про неї відгук з попереднім хештегом, аби інша людина могла знайти цей допис і долучитися до обговорення.

Експерти також відзначають, що для педагога, який працює дистанційно, найвищою цінністю є персоналізація навчання та соціалізація дітей під час отримання освіти в режимі онлайн.

Читайте також:

«Фанатики»-трудяги проти вчителів-«заробітчан»: типи педагогів у закладах освіти

Джерело: https://vse.ee/skq