24 вересня 2020 о 18:30
0 0

Учні після самоізоляції не зобов'язані здавати ПЛР-тест та надавати довідку про стан здоров'я: МОН затвердило постанову

Строк самоізоляції для осіб які мали контакт із хворим на COVID-19 становить 14 днів.

Учні, батьки та інші законні представники не зобов'язані подавати до закладу загальної середньої освіти документальні підтвердження щодо стану здоров'я учнів для продовження навчального процесу після самоізоляції. Про це йдеться у роз'ясненні МОН, оприлюдненому 24 вересня 2020 року.

Згідно з постановою Уряду №641 та постановою Головного державного санітарного лікаря №50, для осіб, які мали контакт із хворим на COVID-19, строк самоізоляції становить 14 днів. У разі якщо в одного з учнів підтверджено захворювання на коронавірус, то всі інші учні відповідного класу або групи потребують самоізоляції.

Разом з тим, відповідні акти не передбачають обмежень щодо відвідування ЗЗСО у “зеленій”, “жовтій” чи “помаранчевій” зонах учнями, які не є хворими, у яких відсутні будь-які ознаки або симптоми захворювання, зокрема на COVID-19, і які перебували на самоізоляції через контакт із хворим на коронавірус.

Обов'язкового проведення лабораторних тестувань методом полімеразної ланцюгової реакції та імуноферментного аналізу після закінчення самоізоляції для зазначеної категорії учнів не передбачено.

Відповідно, законодавство України не визначає обов'язок учнів, їхніх батьків та інших законних представників подавати до закладу загальної середньої освіти будь-які документальні підтвердження (довідки, висновки тощо) щодо стану здоров'я учнів для продовження ними навчання після завершення самоізоляції.


Вас також може зацікавити: Назад до школи: у "червоних" зонах запрацювали заклади освіти.