Сьогодні відбувся
Вебінар:
«
Труднощі навчання: дискалькулія. Практика та досвід роботи
»
Взяти участь Всі події
19 грудня 2018 о 17:49
0 0

Порушення температурного режиму в школах: неприємна закономірність

Нещодавні обстеження виявили порушення температурного режиму в закладах освіти.

З настанням холодів постає гостра проблема – опалення не лише у власній оселі, але й, насамперед, у садочках і школах. Взимку особливо відчувається перепад температур, тому дітвора часто хворіє, а школи закриваються на карантин. Чи вистачає опалення в садочках і школах для комфортного перебування дитини?   

Нещодавно Держпродспоживслужба провела обстеження у 5 000 закладів освіти щодо відповідності температурного режиму санітарним правилам і нормам. Порушення виявлені у 193 закладах, тобто це – 3,8%.

З початку опалювального сезону під наглядом Держпродспоживслужби знаходились 12,1 тис. закладів дошкільної освіти; 15,9 тис. загальної середньої освіти, 628 закладів інтернатного типу для дітей, 728 професійно-технічних, 575 вищих навчальних закладів І-ІІ рівня акредитації.

Основними причинами порушення визначено:

  • Дніпропетровська, Черкаська, Херсонська області – порушення термінів початку опалювального сезону;
  • Житомирська, Закарпатська, Херсонська області – несвоєчасна підготовка систем опалення;
  • Київська, Вінницька, Миколаївська області – несправність автономних котелень;
  • Одеська, Полтавська, Харківська області – відсутність через провину власника умов збереження тепла під час навчального процесу;
  • Миколаївська, Рівненська області – встановлення органами виконавчої влади лімітів опалення;
  • Івано-Франківська, Кіровоградська, Полтавська, Тернопільська, Харківська області – пошкодження зовнішніх мереж або неякісна робота централізованих мереж теплопостачання.

За фактами виявлених порушень керівникам закладів освіти надано 120 приписів та направлено 469 інформаційних повідомлень органам виконавчої влади та місцевого самоврядування.

Звертаємо вашу увагу, що відповідальний за виконання санітарних правил і норм покладається на засновника (власника) та керівника закладу освіти. Щоденний контроль за виконанням чинних санітарних правил і норм здійснює керівник та медичний персонал закладу освіти, а також відповідальна особа, призначена наказом керівника закладу.

Відповідно до нового Санітарного регламенту для дошкільних навчальних закладів у групових осередках регламентовано температуру приміщень +19 – 23°C; у приміщеннях басейну +29 – 30°C; у залах для занять музикою та фізичною культурою +18 – 19°C; у теплих переходах не менше +15°C; у приміщеннях, що займають кутове положення або знаходяться в торці будівлі дошкільного навчального закладу, температура повітря повинна бути не менше +21°C та відносна вологість повітря в приміщеннях, де перебувають діти  повинна бути в межах 40 – 60%.

У приміщеннях загальноосвітніх навчальних закладів відносна вологість повітря повинна складати 40-60%, температура повітря в класах і кабінетах має бути 17-18°С, майстерень з обробки металу і дерева 16-18°С, спортивних залах – 15-17°С, роздягальнях при них – 19- 23°С, актовій залі – 17-20°С, бібліотеці – 16-180°С,   медичних кабінетах – 21-23°С,  рекреаціях – 16-18°С, спальних приміщеннях – 18-20°С, умивальних – 20-23°С, вестибюлі,гардеробі –16-19°С, в туалетах – 17-21°С, в душових – не нижче 25°С (ДСанПіН 5.5.2.008-01).


Нагадуємо, нещодавно “Всеосвіта” розповідала про склад і призначення аптечки у школах. 

Фотографія взята з сайту Прямого каналу

Посилання на сайт Держпродспоживслужбиhttp://consumer.gov.ua/default.aspx