Субота 8 грудня була для міста Хмельницького особливою: ошатно одягнені вчителі з самого рання юрмилися на вокзалі, радісні діти поспішали в суботу до школи, а погода влаштовувала їм непрості випробування у вигляді дощу та ожеледиці. Однак ентузіазм героїв цього дня анітрохи не зменшувався, і вони наполегливо та водночас обережно прямували до місця призначення – Технологічного багатопрофільного ліцею імені Артема Мазура, де на гостей з нетерпінням, кавою та чаєм чекала дружня команда закладу.
Так починалася насичена враженнями, усмішками та професійним натхненням подія – магістральна (не)конференція EdCamp в Хмельницькому.

Для міста Хмельницького це вже третій EdCamp, і, за словами координаторки Наталії Зими, з кожним разом він знаходить все більший відгук в суспільстві. На відкритті вона цитує символічні та актуальні для всіх присутніх слова:
«Почніть робити те, що потрібно, потім робіть те, що можливо і ви раптом виявите, що робите неможливе».

На міні-EdCamp в Хмельницькому з’їхалися вчителі з усієї України. Були присутні освітяни з Дніпропетровщини, Запоріжжя, Херсонщини, Львівщини, Закарпаття, Київщини та багатьох інших областей. Свою мотивацію гості пояснювали по-різному: дехто приїхав за натхненням, знайомствами, практичними порадами, а дехто – за неповторною атмосферою, яка панує в ТБЛ імені Артема Мазура.
На EdCamp в місто Хмельницький я приїхала вдруге. Чесно кажучи, вперше на подію в Хмельницькому я потрапила досить випадково, але для мене вона стала супервідкриттям. Річ у тім, що в цьому закладі освіти я побачила, як старшокласники вміють працювати командою. Моя мотивація цього разу – ще раз побачити цей заклад і прекрасні партнерські стосунки учнів та їхніх старших колег-вчителів, – розповіла Оксана Данилова, учителька географії з Києва.

Для декого ж із відвідувачів EdCamp в Хмельницькому був першим в їхньому житті.
Приїхала на EdCamp вперше. Я нещодавно закінчила інститут і цього року вже взяла перший клас, прийшла сюди за ідеями та досвідом, – поділилася Вікторія з міста Жовті Води.
Тематику магістральної (не)конференції «Науки для успіху: як вчительство змінює майбутнє» визначили в річищі викладання природничо-математичних дисциплін. Окрім цього, увагу присвятили темі НУШ, питанням протидії корупції та дискримінації.
Кожен із присутніх відмітив, наскільки професійно до організації та проведення заходу було залучено учнів Технологічного багатопрофільного ліцею. Для цієї події вони отримали доросле та почесне звання «Волонтери вчителів» і, за їхніми ж словами, в день EdCamp помінялися зі своїми педагогами-наставниками місцями: «Сьогодні вони навчаються, а ми їм допомагаємо» – зазначила учениця ліцею Каріна Шинкович.

Окрім цього школярі спробували себе в ролі спікерів та провели для вчителів зразковий урок гідності, який вчителі сміливо можуть запозичити для власної педагогічної скарбнички. На уроці було все, що зараз так шукають освітяни для своїх уроків: і руханки, і обговорення тематичних відео, і робота в командах. За словами спікерів – дев’ятикласниці Соні та десятикласника Ярослава – це стало для них чудовим досвідом, а провести урок на такому високому рівні їм вдалося завдяки тривалій підготовці та підтримці учителів.
Нам давали тренуватися на учнях з одинадцятого класу. Так нас готували до того, що аудиторія буде більш дорослою, – розповів Ярослав.

Координаторка при питанні про учнів ліцею щиро посміхається, зазначаючи, що пишається рівнем відповідальності дітей у своєму закладі.
Мені іноді здається, що саме для учнів потрібно проводити такі заходи, адже це змінює їх світогляд і той рівень відповідальності, про який ми так часто говоримо.
Окрім цього, Наталія Зима поділилася секретом такої прекрасної партнерської співпраці школярів та вчителів.
Я дуже рада, що незважаючи на такі погодні умови люди доїхали і нам вдалося ще раз показати атмосферність нашого закладу освіти. У нас є секрет: абревіатура нашого ліцею має подвійне символічне значення. Насправді ТБЛ – це не лише Технологічний багатопрофільний ліцей, це ще й наша характеристика – «Тут Багато Любові».
Користувач:
Нагаєвська Дарина Олександрівна