Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Літо без стресу: психоемоційна підтримка дітей з ООП у період канікул
»
Взяти участь Всі події
26 вересня 2018 о 15:35
0 0

Не говори мені цього!

Типові фрази вчителів, яких варто позбутися.

Здається, деякі вчительські фрази передаються з покоління в покоління і можуть жити вічно. До вашої уваги, кілька таких висловлювань та причини, з яких варто відмовитися від них у Новій українській школі.

Дзвінок – для вчителя

Визнайте, дзвінок – для усіх учасників освітнього процесу. Якщо ви вважаєте, що учні мають затриматись на декілька хвилин та завершити заняття, тоді необхідно домовитися з дітьми про це, пояснивши чому це потрібно. Ультиматум щодо заборони відпочинку у будь-якому разі викличе супротив – і це природна реакція кожної людини.

Це більше схоже на колективну творчість. Оцінку теж на двох розділити?

Подібні претензії – відбиток застарілої системи. Саме вміння працювати в групах та налагоджувати комунікацію з однокласниками – один із головних принципів Нової української школи.

Невдовзі усі діти виконуватимуть завдання у групах, з дитинства школярі вчитимуться працювати в командах, тому якщо хочете бути більш прогресивним вчителем – не варто докоряти учням за співпрацю.

Вийди і зайди нормально

Інколи учні можуть надто експресивно виражати свої емоції після перерви, трохи запізнитися або, навіть, забігти до класу, вдаючи, що вони встигли. Проте не варто одразу ж проводити привселюдну «страту». Просто не звертайте уваги.

Однак, якщо така поведінка – систематична, необхідно поговорити з учнем і пояснити, що існують певні правила етикету. Увага, робити з цього скандал не варто! Краще буде якщо ця розмова відбудеться віч-на-віч, а не при всіх.

Щоденник на стіл!

Вчителям час усвідомити, що оцінки – не інструмент для шантажування або маніпуляції. У багатьох країнах світу з розвиненою системою освіти взагалі заборонено говорити про оцінки учня його однокласникам. Згідно з концепцією НУШ, подібне ставлення до оцінювання знань учня буде і в Україні.

Незабаром оцінки ставитимуть у щоденник учня на перерві та лише з трьох предметів: мова, математика, природознавство (йдеться про початкову школу) і тільки після 2-го класу.

Але в учнів НУШ з'явиться щоденник вражень – це звичайний зошит, альбом для малювання або блокнот, в якому школярі вестимуть власні записи. Вони самостійно обиратимуть тему та визначатимуть, чим саме хочуть писати: олівцем, фломастером, звичайною кульковою або кольоровою ручкою.

А голову ти вдома не забув?

По-перше, це неможливо, тому таке запитання абсолютно неслушне. А по-друге, кожен з нас може щось забути, тому цеабсолютно нормальне явище. Не варто робити з цього трагедію та вичитувати учня при всіх. Тим більше, якщо це сталося один або два рази.

Що смішного? Скажи усім – разом посміємось

Так, це неприємно, коли учень замість того, аби слухати вчителя, жартує з однокласниками. Але всі діти різні й не кожен може «виступати на публіку». Краще зробити такому учневі зауваження після уроку і попросити не відволікатися в майбутньому, ніж звертати на нього увагу всього класу і змушувати червоніти.

Сподіваємось, що перелік цих фраз для сучасних вчителів лишиться у минулому, а ваші комунікативні зв’язки з учнями посиляться, як і повага школярів до вас – професійного педагога.

Посилання на Освіторія.Медіа: https://osvitoria.media