8 серпня 2018 о 21:41
0 0

#СтопБулінг: час зупинити цькування!

В Україні, у рамках проекту «Я МАЮ ПРАВО!», стартувала інформаційна кампанія #СтопБулінг для дітей та їхніх батьків.

Булінг – це вкрай гостра проблема, яка з’явилась не декілька років тому. Вона існувала й до того, як про неї уголос заговорив загал! У Міністерстві юстиції булінг розтлумачують як агресивну і вкрай неприємну свідому поведінку однієї дитини або групи дітей стосовно іншої дитини, що супроводжується регулярним фізичним та психологічним тиском. Однак, така поведінкова модель тягне за собою цілу вервечку негативних наслідків, аж до подальшого залякування особистості та докладання зусиль агресора для повного підпорядкування собі та своїм інтересам дитини-жертви булінгу.

Програма #СтопБулінг створена для того, щоб запобігти таким діям та допомогти особам, які постраждали від агресії. Інформуванням суспільства займається Міністерство юстиції за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» та за сприяння Національної поліції України.

Представництво UNICEF в Україні, спираючись на проведені дослідження, б’є на сполох, адже 67% українських дітей стикалися з булінгом (були жертвою або свідком) і аж 40% постраждалих від цькування взагалі ні з ким не ділилися проблемою і не зверталися за допомогою. 25% – говорили про це, але не з дорослими (з другом чи братом/сестрою). З тих, хто мовчать – 40% соромляться про це говорити, а 22% вважають, що це нормальне(!) явище.

За даними доповіді Всесвітньої організації охорони здоров'я у 2016 році, Україна зайняла 9 місце серед 42 досліджуваних країн по відсотку жертв булінгу серед 15-ти річних підлітків.

Найбільш розповсюдженим є психологічний та фізичний булінг, – наголошують представники Міністерства юстиції

Однак, зважимо на те, що кількість комунікаційних каналів з кожним роком зростає. Так само, з розвитком технологій, розширюється і коло впливу на інформаційному рівні, тому експерти стверджують, що серед інших видів цькування з’являється новий – кібер-булінг. Він охоплює телефонний зв'язок, Інтернет та соціальні мережі. І це не пустощі чи грубість, а особлива форма взаємин між дітьми, що за відсутності реагування може перерости в насильство.

Надзвичайно важливим є небайдужість батьків до своєї дитини та постійне відстежування ситуації – настрою і стану дитини. Крім того, не варто забувати про тісний контакт з класним керівником, налагодження комунікації з іншими батьками в класі, – підкреслюють у Міністерстві юстиції.

Для проведення інформаційної кампанії #CтопБулінг спеціально було розроблено матеріали, з яких можна дізнатися, як саме діяти в ситуації, якщо ви стали свідком булінгу. В них також міститься інформація для батьків, чиї діти стали жертвами цькування або ж самі вчиняють насилля щодо інших дітей.Отож, якщо ви помітили, що:

  • у дитини немає друзів;
  • дитина боїться іти до школи;
  • має низьку самооцінку;
  • у дитини з’являються зіпсовані речі;
  • дитина сама наносить собі ушкодження;
  • сумна після спілкування у соціальних мережах та ін.

– поговоріть із дитиною, вислухайте та допоможіть вирішити проблемну ситуацію.Виховання молодого покоління – це невіддільна складова правопросвітництва. І дуже важливо, щоб діти усвідомлювали своє право бути захищеними й знали, як діяти у разі посягання на їхню честь та свободу, - звертають увагу речники Міністерства юстиції.

Інформаційні матеріали узяті з сайту Мін'юсту

Посилання на офіційний сайт Міністерства юстиції: https://minjust.gov.ua