Чи не найхвилюючим моментом для будь-якої дитини є перший день у дитсадку. Нові друзі, вихователі, іграшки, з якими потрібно ділитися та розпорядок дня - такі зміни в житті малеча може важко прийняти. Тож як бути батькам? Як допомогти дитині адаптуватися до нових умов у дитсадку, щоб цей процес був в радість, а не викликав щоденний стрес?
Команда підтримки реформ МОН підготувала рекомендації для батьків:
Розповідайте дітям про садок в ігровій формі або через казку. Пограйте зі своїм малюком з його улюбленими героями, змоделюйте перший день у садку: кого іграшка чи тваринка зустріне, з ким подружиться, які емоції відчуватиме.
Пояснюйте розпорядок дня всієї сім’ї та дайте зрозуміти малечі, чим займатимуться батьки, поки дитина в дитсадку. Для старших дітей актуальною може бути розповідь про те, що для малюків садок - це як робота для батьків.
Покажіть будівлю дитсадка та територію навколо нього. Кілька разів прогуляйтесь цим маршрутом, щоб дорога до садка стала знайомою для дитини.
Говоріть правду: не варто прикрашати дійсність та обіцяти, що в дитини завжди буде веселий настрій чи улюблена їжа. Розповідати, що буде цікаво, будуть друзі тощо. Проговоріть з дитиною, що емоції можуть бути різні: буде і радісно, а інколи й сумно.
Придумайте ритуал прощання: обійми, кулачок, гасло тощо.
Запевніть дитину, що ви щодня забиратимете її з дитсадка.
Фахівці радять розпочинати підготовку до відвідування дитсадка за 1-2 місяці. Окрім того, безліч корисних рекомендації та порад ви зможете отримати від досвідчених спікерів “Всеосвіти”, які провели декілька вебінарів з цієї теми.
Вебінар: Психологічна готовність дитини до дитячого садка
Спікерка: Наталія Євсейчик. Психотерапевтка Європейської Асоціації психотерапії, арт-терапевтка, клінічна психологиня.
Вебінар: Мама спокійна – спокійне дитя
Спікерка: Марина Фоменко. Медична психологиня, графологиня, засновниця та керівниця «Першої Української Школи Графології» у м. Києві, експертка-графологиня на телеканалах «Україна», «Інтер», «1+1», «Прямий», «Київ» та інші.
Вебінар: Взаємодія педагогічних працівників ЗДО з батьками. Педагогіка партнерства
Спікерка: Юлія Комаринська. Вчителька хімії та біології. Пройшла шлях від виховательки дитячого садочка до викладачки виші повернулася до вчителювання. Має дві вищі освіти «Викладач біології. Вчитель хімії» та «Державний управлінець у сфері освіти».
Переглядайте вебінари в будь-який зручний для вас час та замовляйте сертифікат з підвищення кваліфікації.
Читайте також:
Що зміниться в роботі дитсадків з нового навчального року: МОН розробило рекомендації
Користувач:
Хшанович Катерина Олегівна