Щоб не допустити дискримінацію за віковою ознакою та захистити трудові права вчителів, директорів та інших педагогічних працівників ЗЗСО, які отримують пенсію за віком, Профспілка звернулася до Голови Комітету з питань освіти, науки та інновацій Верховної Ради України та Голів і членів комітетів з питань соціальної політики, правової політики, прав людини, Голів та членів усіх фракцій політичних партій та груп у ВР України.
Профспілка також спрямувала звернення особисто до народних депутатів України І.М. Констанкевич та В.Є. Івченка, які підтримали спілчан під час підготовки законопроєкту до другого читання, з пропозиціями внести на розгляд ВР України проєкт закону України «Про внесення змін до Закону України «Про повну загальну середню освіту» від 16.01.2020 № 463-IX (щодо трудових прав керівників та інших педагогічних працівників державних та комунальних закладів загальної середньої освіти, які отримують пенсію за віком)».
У законопроєкті пропонується передбачити скасування норм щодо:
Внесено також пропозиції передбачити в законопроєкті норму, що рішення засновників ЗЗСО та керівників цих закладів про припинення безстрокових трудових договорів з педагогічними працівниками, які отримують пенсію за віком, і укладання з ними строкових терміном на рік, вважати недійсними та з дня набрання чинності зазначеним Законом відновити безстрокові трудові договори з такими працівниками.
ЦК Профспілки розраховує на проведення відповідної роботи організаційними ланками, зокрема з народними депутатами України, для підтримки зазначеного законопроєкту й внесення на розгляд та прийняття парламентом.
На звернення Профспілки щодо неконституційності положень статті 22 Закону України «Про повну загальну середню освіту» надійшла відповідь від Представника Уповноваженого з прав людини.
Повідомляється, що для розв'язання питання щодо наявності або відсутності підстав для реалізації Уповноваженим права на конституційне подання, зокрема, обґрунтованості наведеної правової позиції, необхідно провести детальний аналіз національного законодавства, рішень Конституційного Суду України, Європейського Суду з прав людини тощо.
Поінформовано, що з урахуванням наведеного відкрито провадження у справі про порушення прав і свобод людини й громадянина за зверненням Профспілки.
Після завершення провадження ще буде надано остаточну відповідь про результати.
Джерело: https://vse.ee/dpd
Вчителям пенсійного віку збільшать виплати: як розраховується сума підвищення?