Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Інтеграція знань, практики та інноваційних технологій у професійному розвитку педагогів закладів освіти
»
Взяти участь Всі події
3 квітня 2020 о 15:30
0 0

Дізнаються і помстяться: освітяни бояться захищати свої права – освітній омбудсмен

Сергій Горбачов закликав освітян повідомляти повну інформацію про порушення освітнього процесу під час карантину.

Освітній омбудсмен Сергій Горбачов написав на своїй сторінці у фейсбуці, що йому все частіше надходять повідомлення про незаконні дії керівництва закладів освіти та органів управління освітою.

Але називати конкретні заклади освіти та територію, на якій вони знаходяться – освітяни бояться.


“Зараз у мене в особистому чаті просто навала повідомлень від педагогів про порушення. У цих повідомленнях –  весь "букет" порушень прав учасників освітнього процесу під час карантину, аце:

  1. примус вчителів писати заяви на відпустку, що грубо порушує права учнів: бо якщо вчитель у відпустці –  які до нього можуть бути вимоги щодо проведення дистанційного навчання
  2. примус кожного дня приходити, іноді – здалеку, бо громадський транспорт не працює практично – на роботу: невідомо навіщо і наражаючись на небезпеку зараження, хоча можна працювати дистанційно
  3. протизаконне урізання зарплат, посилаючись на ту частину ст. 113 КЗпП України, яка не стосується нинішньої ситуації: треба використовувати не абзац перший (про 2/3 середньої заробітної плати), а абзац третій (про повну середню зарплату в умовах, коли існує небезпечна для життя та здоров'я людей ситуація)
  4. примус вчителів виходити "на прибирання кладовища" під час карантину
  5. примус патрулювати вулиці окремих міст
  6. примус розносити продукти самотнім громадянам
  7. примус прибирати територію закладів освіти

Та багато іншого.

Але більшість таких повідомлень –  без вказання назви закладу освіти та/або території. 

І коли я прошу це вказати, щоб діяти у межах повноважень та надіслати вимогу до самодурів припинити порушення прав освітян: звичайно, без жодної згадки прізвища заявника – мені дуже часто відповідають: "Ну так ми ж боїмося, що все одно дізнаються – і помстяться".

Вибачте, але навіщо тоді мені писати, якщо ви не хочете, щоб я діяв? Щоб я поспівчував? Я дійсно співчуваю: бо сам вчитель і чудово розумію колег.

Але я можу не лише співчувати, але й діяти, коли маю потрібну інформацію. І ми можемо РАЗОМ захищати права в освіті.”


Вас також може зацікавити: Батьки закликають вчителів полегшити шкільні програми в умовах карантину