10 березня 12:04
2 0

Скільки громад урізали надбавки освітянам?

Після січневого підвищення зарплати на 30% освітяни почали масово виявляти, що їхня зарплата фактично не змінилася. Це пов’язано в першу чергу з тим, що деякі громади почали знижувати розмір різноманітних надбавок, зокрема надбавку за престижність праці, а деякі просто не виплатили підвищення. На ситуацію звернули увагу і освітні посадовці — як МОН, так і парламентський Комітет з питань освіти, які підтверджували, що значна кількість громад фактично нівелювала підвищення, але точні цифри масштабу ситуації залишалися невідомими.

Нещодавно Комітет з питань освіти провів засідання, на якому було представлено деталі. Як виявилося, тільки в січні 79 громад, майже 5% від загальної кількості, зменшили надбавку за престижність для вчителів на 10% і більше. Це в умовах освітньої субвенції, там, де виплати мали йти з місцевих бюджетів, тобто для дошкілля, позашкілля, фахової передвищої освіти — ситуація ще гірша: 83 громади виплатили зарплату взагалі без підвищень, а 188 зменшили надбавку за престижність — 13% від загальної кількості громад.

Інфографіка із засідання освітнього Комітету

Як зазначили на засіданні, наразі йде активна робота з громадами, проте такі показники — сигнал, що наступне підвищення, яке заплановано на вересень, має робитися принаймні з огляду на спроможності бюджетів громад.

Раніше голова Комітету Верховної Ради з питань освіти Сергій Бабак наголошував, що громади, які знизили надбавки освітянам, перевірятимуть, і з ними проводитимуть «дуже серйозні розмови».