3 лютого 13:20
3 0

Омбудсменка пояснила, чи обов'язково відвідувати батьківські збори

Чи обов’язково батькам відвідувати батьківські збори? Цим питанням задалася Олександра Гніденко — мати учениці з групи «Батьки SOS» у Facebook. Жінка є внутрішньо переміщеною особою і не має в місті інших дорослих, які могли б посидіти з дітьми на час зборів, а її чоловік боронить країну у війську.

Я працюю і просто фізично не встигаю на збори. Або щоб потрапити на збори, мені треба відмовитися від своїх справ, — пише жінка.

Допис Олександри у групі «Батьки SOS»

Усе, що стосується навчання дитини, вона обговорює з вчителькою телефоном, тоді як на зборах зазвичай говорять про речі, які не є пріоритетними — поїздки, свята тощо. Одна з вчительок дорікнула матері, що вона не відвідує збори й що її не цікавить шкільне життя, тоді як у Польщі за таке «взагалі штрафують». Після цього Олександра звернулася до спільноти, щоб дізнатися, що про це говорить закон.

Їй відповіла освітня омбудсменка Надія Лещик, яка прямо вказала, що жодного зобов’язання відвідувати батьківські збори немає. Завдання батьків — забезпечувати умови для здобуття дитиною шкільної освіти.

Відповідь омбудсменки

Крім того, в коментарях багато людей наголошували, що в Польщі, яку вчителька наводила як приклад, не існує жодних штрафів за невідвідування батьківських зборів. Також батьки зазначали, що в їхніх закладах часто комунікація з учителькою та іншими батьками відбувається онлайн або через батьківський комітет, щоб таким чином не гаяти час на зайві збори наживо.

Коментарі під дописом

Титульне фото: Надія Лещик