27 серпня 2025 о 12:15
2 0

Принтери, кава і Каґонджок: як молодь «захоплює» південнокорейські кав'ярні

Південнокорейські студенти активно «захоплюють» кав’ярні. Вони приходять туди рано вранці, розкладають речі, гаджети й залишаються працювати до самого закриття закладу, при цьому займаючи місця одразу для кількох людей. Доходить до абсурду: студенти приносять із собою не просто ноутбуки, а цілі принтери й монітори. Для таких людей є навіть спеціальний термін — «Каґонджок». Ним позначають молодиків, які люблять навчатися або працювати в кав’ярнях. Матеріал про це підготувало «BBC».

Наприклад, власник одного з кафе в Сеулі став свідком того, як один клієнт облаштував собі робоче місце прямо в кафетерії: він приніс два ноутбуки та подовжувач із шістьма портами для зарядки всіх своїх пристроїв. Цілий день він залишався на одному місці, і зрештою власнику довелося заблокувати розетки. Проте два ноутбуки — це ще далеко не максимум, який можуть принести до кав’ярні працьовиті студенти. У Starbucks Korea розповіли, що дехто з відвідувачів не обмежується лише ноутбуками, а й приносить із собою монітори, принтери, відгороджує столи перегородками або залишає речі без нагляду на тривалий час. Подекуди це призводить до того, що їхні речі просто викрадали.

Проте це не спиняє південнокорейську молодь від спокуси повчитися у кафе. Наприклад, 18-річна студентка, яка готується до вступного іспиту, приїжджає в кафе об 11-й ранку і залишається до 22:00. Звичайні відвідувачі кафе скаржаться, що через Каґонджок стало важко знайти вільні місця. Для розуміння масштабів, близько 70% із 2000 опитаних молодиків зазначили, що навчаються в кафе принаймні раз на тиждень. Боротися з такими важко. Деякі власники кафе просто забороняють «зони навчання».

Двоє людей заходили та займали місце на 10 осіб. Іноді вони йшли поїсти, а потім поверталися, щоб навчатися протягом семи чи восьми годин, — каже один із власників кафе.

Деякі власники не дозволяють сидіти в кафе більше ніж 2 години з ноутбуком. Це не стосується звичайних клієнтів, які просто хочуть випити кави. Самі молодики, які годинами навчаються у кафе, пояснюють цю тенденцію просто — їм хочеться відчувати себе серед людей. Деяких до цього підштовхують важкі спогади дитинства, як-от 29-річну Ю-джін Мо, яку батько часто замикав у помешканні. Навіть дорослою їй важко бути на самоті, тож вона одразу йде у кафе.

Я пробувала бібліотеки та навчальні кав’ярні, але вони здалися мені задушливими, — каже дівчина.