21 серпня Верховна Рада прийняла закон «Про професійну освіту». А сьогодні голова парламентського комітету з питань освіти Сергій Бабак прояснив деякі деталі щодо нововведень. Тепер у закладах профтеху діятиме нова система оцінювання: навчаються одні — оцінюють інші.
Адже раніше заклад робив це самостійно, тож нерідко у роботодавців виникали претензії до якості таких фахівців і, відповідно, до якості оцінювання. Тепер оцінювання відбуватиметься в незалежних кваліфікаційних центрах, які можуть створюватися і закладом, і роботодавцями. Але якщо людина навчається в одному закладі, то вона не може в ньому бути оцінена — для цього їй доведеться звернутися до іншого закладу освіти.
Крім того, кваліфікаційні центри відкривають шлях до швидкої перекваліфікації людей, зокрема ветеранів, що є дуже важливим. І тепер такі центри можуть оцінювати будь-які знання, здобуті як у системі формальної, так і у системі неформальної освіти.
Тобто ви можете навчитися вдома на будь-яких курсах чи навіть на YouTube, опанувати професійні навички, прийти до кваліфікаційного центру, скласти теоретичний і практичний іспити, отримати свідоцтво, яке визнається державою і роботодавцями, та швидко вийти на ринок праці, — розповів Бабак.
Журналіст:
Огей Антон Володимирович