12 серпня 2025 о 09:35
5 0
2

Все менше учнів складають НМТ на 200 балів

З кожним роком серед українських абітурієнтів меншає кількість тих, хто складає НМТ на 200 балів. Про це написав президент Київської школи економіки Тимофій Милованов на своїй сторінці у Facebook.

Зокрема, він зазначив, що у 2022 році 6 556 учнів склали НМТ на 200 балів.

  • У 2023 році — 3 685.

  • У 2024 році — 3 417.

  • У 2025 році — 2 414.

Чи це все ж таки демографія, методологія тесту, тести стали складнішими, вплив війни? Чи у мене цифри неправильні? — задався питанням Милованов.

На його думку, українська шкільна освіта наразі перебуває в глибокій кризі, що ставить під загрозу майбутнє України. Цікаво, що до повномасштабного вторгнення, коли замість НМТ ще було впроваджено ЗНО, кількість «двохсотбальників» була кратно нижчою. Наприклад, у 2021 році приблизно 574 абітурієнти отримали 200 балів за результатами зовнішнього незалежного оцінювання. У 2020 році ця цифра становила 447 учасників ЗНО.