21 травня 13:09
0 0

В Одесі зросла кількість випадків булінгу

В Одеській області зростає кількість звернень щодо дитячого булінгу в закладах освіти. Про це з посиланням на освітню омбудсменку Надію Лещик повідомляє «Суспільне».

Зокрема, у 2025 році омбудсменка отримала 72 звернення про булінг, тоді як за весь минулий рік таких звернень було 146. Причини булінгу можуть бути різними: фізичне насильство в сім’ї, вплив соціальних мереж або медіа. Діти починають сприймати насильство як звичайне явище, а потім застосовують його до своїх однолітків.

Посадовиця радить батькам відверто говорити про це з дитиною. Також можна звернутися до психолога у закладі освіти. Крім того, необхідно документувати всі випадки цькування та офіційно звертатися до керівництва шкіл й правоохоронних органів. Якщо зафіксовано понад два випадки цькування, це юридично кваліфікується як булінг. У такому разі керівництво освітнього закладу має зібрати спеціальну комісію та вжити відповідних виховних заходів. Остаточне рішення щодо покарання кривдника ухвалюють поліція та суд, які можуть призначити штраф батькам неповнолітнього порушника.

Окремою проблемою є замовчування булінгу в освітніх закладах. Часто керівники шкіл намагаються приховати факти булінгу, побоюючись за репутацію школи.

Ми зараз розглядаємо декілька звернень, де керівники закладів освіти просять батьків забрати заяви, щоб не було розголосу, щоб не було якогось негативного впливу на імідж школи. Ми маємо розуміти, що це діти, підлітки. Насилля є. Це явище не лише в межах України, це явище в усьому світі. І тут важливо не створювати якісь штучну позитивну атмосферу школи. Тут навпаки: необхідно боротися з цим явищем, — зазначила Надія Лещик.

Наслідком замовчування часто стає те, що батьки змушені переводити дитину до іншого класу або навіть до іншої школи. У 2024 році поліція склала 219 протоколів за булінг. У 2023 році було відкрито 96 справ, а у 2022 — 79.