14 травня 16:31
15 2
1 1

Зростає ризик відтоку педагогічних кадрів

Українська освіта може почати активно втрачати педагогічні кадри, якщо питання низької оплати праці не буде вирішено. На цьому наголосила Профспілка працівників освіти і науки.

Зокрема, 12 травня в КНУ імені Тараса Шевченка відбувся круглий стіл на тему справедливої оплати праці в освіті. Позицію профспілки представляв заступник голови Сергій Романюк, який зазначив, що освіта повинна залишатися серед безумовних пріоритетів державної політики. За його словами, особливо тривожною є ситуація з фінансуванням. При законодавчо закріпленій нормі у 7% ВВП на освіту, фактично держава спрямовує лише 4,4%.

Попри розуміння викликів, зумовлених війною, профспілка наголошує, що відкладати вирішення фінансових питань означає посилювати ризики відтоку кадрів, втрату мотивації педагогів і розбалансування системи. Тож профспілка наполягає на перегляді формули оплати праці та реальному втіленні бюджетної політики. Ситуація із зарплатнею вчителів призводить до того, що навіть у таких відносно безпечних регіонах, як Вінниця, Івано-Франківськ та Львів, зберігається проблема нестачі педагогів. А якісна освіта неможлива без достатньої кількості професійних і мотивованих вчителів.

Заступник міністра освіти Андрій Сташків у відповідь наголосив, що оплата праці в освіті — це складна система, яка потребує перегляду й оновлення. На круглому столі виступив і заступник міністра фінансів Роман Єрмоличев, який підкреслив складність впровадження нових норм оплати праці освітян. Він детально пояснив, що процес реформування оплати праці вимагає комплексного підходу, оскільки він пов’язаний не тільки з бюджетними обмеженнями, але й з необхідністю коригувати макроекономічні показники, які визначають фінансову стабільність країни.