російські спецслужби вербують дітей для терактів через соцмережі. Про це застерігає Служба у справах дітей Миколаївської міської ради. СБУ щодня протидіє спробам російських спецслужб завербувати неповнолітніх українців і використати їх як «інструмент» для злочинів. Окупанти ведуть цілеспрямоване полювання на дітей у соцмережах.
Вербувальники обіцяють підліткам «легкі гроші» за просте завдання — забрати пакунок в одному місці та віднести в інше, але замість обіцяної оплати ворог дистанційно підриває вибухівку разом із дитиною, знищуючи свідків.
Трагедія вже сталася на Івано-Франківщині, де один підліток загинув, а інший отримав важкі поранення внаслідок підриву такої «посилки». Аналогічний випадок стався й на Харківщині, де московити підірвали 15-річного підлітка, який приніс вибухівку до військової частини.
Служба у справах дітей зазначає, що батькам необхідно обов'язково поговорити з дітьми. Потрібно пояснювати, що «легкі гроші» в соцмережах — смертельна пастка. Варто розказувати дітям про трагедії, що вже сталися з їхніми однолітками, та поширювати інформацію про московський терор серед знайомих, які мають дітей підліткового віку.
Якщо ж відбулася спроба вербування, потрібно використати офіційний чатбот СБУ «Спали фсбешника» й надіслати туди інформацію про пропозицію злочину, контакти вербувальника та інші деталі.
Журналіст:
Огей Антон Володимирович