Під час пресбрифінгу Міністерства освіти посадовці пояснили журналістам, у чому причина негативного ставлення вчителів до нової системи оцінювання, скасування якої освітяни навіть ініціювали через петицію. Як зазначила заступниця міністра освіти Надія Кузьмичова, нова система оцінювання учнів дійсно складна, МОН це визнає і вже працює над спрощенням інструменту, рухаючись до адаптації системи. Що ж до скасування оцінювання загалом, то тут важливо розуміти, що Нова Українська Школа передбачає інший підхід до оцінювання, і скасувати його сутнісно, змістовно та візійно неможливо. За словами заступниці міністра, причиною ініціювання освітянської петиції стала недостатня прокомунікованість нової системи.
Причина появи цієї петиції була в тому, що ми протистоїмо не самій логіці, не самому підходу, а тому, яким чином було запропоновано це зробити, яким чином було запроваджено цей підхід, зокрема з недостатньою прокомунікованістю. І тут прокомунікованість — це не просто розказати, а піти пояснити через вчительські спільноти — Надія Кузьмичова
Посадовиця констатувала, що помилки визнаються, і над ними здійснюється робота вже останні два місяці: напрацьовуються простіші підходи, зокрема зі спрощення інструкцій ведення журналу, а також запускаються вебінари по «достукуванню» або «дотягуванню» до якомога більшої кількості українських учителів.
Згодом слово взяв особисто міністр освіти Оксен Лісовий, який зазначив, що «час для комунікацій і зміни підходів був», але «з низки об’єктивних і суб’єктивних причин цей час було втрачено». І тепер у базовій школі є «провисання НУШівської реформи». Тож зараз доводиться дуже багато надолужувати саме у базовій школі.
Та ситуація, яка склалася з системою оцінювання, вона склалася в загальній масі шкіл, але є школи, які впроваджували «НУШівській» підхід не сходячи з цієї траєкторії, не відкладаючи її на потім, — Оксен Лісовий
Також він додав, що, на жаль, відсутність проблем з оцінюванням у школах є поодинокими випадками й «у загальній масі ми маємо ту картину, яку маємо». Міністр зазначив, що вони сподіваються на якісну реакцію у дуже короткий термін.
Важливо нагадати, що петиція, ініційована українськими освітянами із закликом скасувати нову систему оцінювання, набрала 25 тисяч голосів, необхідних для її розгляду урядом.
Скріншот взято з офіційного пресбрифінгу МОН.
Журналіст:
Огей Антон Володимирович