Як зазначили в МОН, педагоги з мінімальною зарплатою отримають «вчительську тисячу» додатково до неї.
І щоб у вас не виникло сумнівів у вагомості цієї новини, наводимо пряму цитату з сайту МОН.
Виплата доплати за роботу в несприятливих умовах праці («вчительська тисяча») не призведе до зменшення доплати до мінімальної заробітної плати, яку отримують ці вчителі.
Якщо місячна заробітна плата освітянина буде нижчою за законодавчо визначену мінімальну (8000 гривень на лютий 2025 р.), то до неї буде нараховуватися доплата до мінімальної праці, при цьому нарахування вчительської тисячі враховуватись не буде. Тобто вчителі зможуть отримати і доплату, і «тисячу».
З 1 січня 2025 року вчителі отримують 1300 грн (1000 грн після оподаткування), а з 1 вересня 2025 року — 2600 грн (2000 грн після оподаткування).
У своєму повідомленні Міністерство освіти і науки наводить приклад, якщо вчитель не має категорії, стажу роботи, отримує мінімальну надбавку за престижність (5%) і не виконує додаткових робіт, за які передбачаються доплати (класне керівництво, перевірка навчальних робіт, завідування кабінетом тощо). Тоді нараховувана місячна зарплата, у разі навантаження 18 годин на тиждень, становитиме 7269,57 грн. Отже, такому педагогу буде нараховуватись доплата до мінімальної заробітної плати — 730,43 грн. Враховуючи «вчительську тисячу», загальна заробітна плата людини буде становити 9300 грн (8000 + 1300), однак це сума без оподаткування. Тобто «чистими» на руки педагог буде отримувати менше, це цифри до сплати податків.
В цій ситуації можна згадати, як нещодавно народний депутат Олексій Гончаренко відреагував на ситуацію із вчительськими зарплатами справедливим питанням — «Як ви хочете навчати дітей, коли у вчителя зарплата 7 тисяч?».
Дані Держстату показують, що середня зарплата по країні — 20592 грн, а середня зарплата у сфері освіти — 13970 грн.
До відома, середня зарплата вихователів варіюється від 9382 грн до 13325 грн.
Раніше 94% опитаних на Всеосвіті зазначили, що доплата за престижність була зменшеною. У опитуванні взяли участь понад 870 респондентів. Обурені освітяни вказували, що навіть із доплатою «вчительської тисячі» загальний заробіток працівників освіти або майже не змінився, або, навпаки, ще й зменшився.