21 травня 19:32
3 0
3

Через війну понад 25% українських дітей позбавлені повноцінної шкільної освіти

Через воєнні дії та регулярні ракетні обстріли з боку росії понад 25% дітей, які нині перебувають в Україні, позбавлені можливості повноцінно навчатися.

За даними Інституту освітньої аналітики, станом на квітень 2024 року 628 489 дітей в Україні навчається дистанційно, ще 298 833 — у змішаному форматі (тобто частково в школі, частково онлайн). Регулярно відвідує школу 2 727 483 дитини. Але навіть ті, хто ходить до школи, часто позбавлені можливості навчатися під час повітряних тривог. Зазвичай шкільні укриття розраховані лише на те, щоб вмістити дітей, а не організувати повноцінне навчання для всіх класів.

Посилання на карту: texty.org.ua

Очно

Дистанційно

ЗмішаноЗверніть увагу, що "сині" та "червоні" точки у Києві це здебільшого приватні навчальні заклади.

Якщо підліткам ще вдається розібратися самостійно, то учням молодшої та середньої школи навчатися без вчителя дуже важко. Це підтверджує дитяча клінічна психологиня Ірина Королець. 

На заняттях вчителю важливо підтримувати зоровий контакт з учнями, супроводжувати розповідь наочними елементами, володіти голосом. Що менший вік дитини, то інтерактивнішим і різноманітнішим має бути навчання: подивилися на дошку, послухали, пописали, почитали, повідповідали, порухалися. Крім того, діти копіюють поведінку одне одного в класі, що позитивно впливає на навчанні. На жаль, усього цього важко досягти під час онлайн-навчання, — каже психологиня.

Джерело: texty.org.ua