Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

18 квітня 09:55
8 0
1

Міжнародний рушник єднання «Цвіт вишиванки» мандрує Україною

Вчора, 17 квітня, у Чернівецькому музеї під відкритим небом відбулася урочиста передача рушника єднання «Цвіт вишиванки». Про це повідомляє Чернівецька обласна військова адміністрація. Кінцевий результат проєкту передбачає представлення 24 орнаментів з українських областей, АР Крим і міста Київ та 26 узорів країн компактного проживання української діаспори.

Фото за сторінки проєкту «Цвіт вишиванки» у Facebook

Сьогодні на полотні вже поєдналися вишивані спогади та сповіді українців з Тернопільщини, Івано-Франківщини, Канади, Польщі, Німеччини, Черкащини, Полтавщини, Дніпропетровщини, Італії, Великобританії, Австрії, Латвії, Литви, Естонії, Львівщини, Криму, Волині, Рівненщини, Хмельниччини, Вінниччини, Житомирщини, Київщини. Так, наприклад, орнамент Австрії взято з вишитої сороки, яку носив Ерцгерцог Вільгельм Франц Австрійський (Василь Вишиваний). Один із його солдатів подарував Вільгельму вишиту сорочку, яку він носив як у військовому, так і в повсякденному житті. Через це його прозвали Василем Вишиваним. Орнамент, що був на сорочці Ерцгерцога, відтворила майстер з художньої вишивки Світлана Лазорик.

Фото за сторінки проєкту «Цвіт вишиванки» у Facebook

Рушник до Чернівців привезли мисткині з Київщини. Полотно має розміри 12,5 метрів на 65 сантиметрів.

На Буковині наші майстрині будуть два місяці вишивати притаманний нашому краю візерунок. Потім передамо митцям Закарпаття. Знаю, що згодом рушник поїде у США. Українці за кордоном дуже потребують таких ініціатив. Вони сумують за рідною землею. Ми таким чином підтримуємо культуру, традиції, мову. Наші люди обов’язково повернуться в Україну після перемоги, — розповіла Ольга Боднар, начальниця управління культури Чернівецької ОВА.

Фото за сторінки проєкту «Цвіт вишиванки» у Facebook

Довідка. Мистецько-патріотичний проєкт Міжнародного вишитого рушника єднання «Цвіт вишиванки» започатковано на Тернопільщині в 2013 р. з ініціативи Голови Української всесвітньої координаційної ради Михайла Ратушного, Голови Ліги підприємців «Українська справа» Михайла Ратушняка, Голови Благодійного Фонду «Цвіт вишиванки» Євгена Філя, в рамках Всеукраїнського фестивалю національної вишивки та костюма «Цвіт вишиванки». Мета проєкту — об'єднати українців по всьому світу задля збереження спільної культурної спадщини.

Раніше ми розповідали, як народні майстрині спільно з жінками-переселенками створили найбільший в Україні безрукавний хутряний кожушок. В національне вбрання на свята планують одягати пам’ятник Т.Шевченку у Дніпрі — найвищий з усіх 600 встановлених на честь Кобзаря по всьому світу. Детальніше про цей здобуток можна прочитати в матеріалі «Національний рекорд: в Україні створили найбільший святковий кептар».

Титульне фото: сторінка Чернівецької обласної військової адміністрації у Facebook.