Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

15 квітня 17:10
9 1

Ноутбуки від ЮНІСЕФ: школярі з восьми областей України отримали сучасні гаджети

Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) передав майже 39 тисяч ноутбуків, щоб полегшити учням середніх і старших класів у восьми областях України доступ до освіти.

Передача сучасних девайсів відбулася сьогодні, 15 квітня, повідомляє пресслужба Кабміну України. Техніку отримають такі категорії здобувачів освіти:

  • діти, що мають статус внутрішньо переміщеної особи;

  • діти з інвалідністю;

  • діти з малозабезпечених сімей;

  • діти, позбавлені батьківського піклування.

Світлина з сайту МОН України

Через повномасштабну війну велика кількість дітей не просто не має можливості навчатися офлайн, а й втратила доступ до онлайн-навчання. Ціль Коаліції девайсів — забезпечити гаджетами дітей та вчителів з 10 областей України, щоб вони могли продовжити освітній процес. Завдяки публічному дашборду ми бачимо розподіл техніки по регіонах і школах та розуміємо потребу в девайсах. Це дає змогу прозоро забезпечувати учнів гаджетами та приймати ефективні управлінські рішення, — розповів Віцепрем'єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій Михайло Федоров.

Відомо, що в межах програми ЮНІСЕФ передав 38 902 ноутбуків для учнів. Гаджети для навчання розподіляють між школярами із вразливих категорій восьми областей. Ноутбуки вже отримали учні із Запорізької, Харківської та Херсонської областей. Через постійні обстріли в цих регіонах навчання відбувається онлайн, тому важливо забезпечити дітей технікою якнайшвидше. Також у межах програми партнери доставляють ноутбуки в заклади освіти Дніпропетровської, Миколаївської, Одеської, Сумської та Чернігівської областей.

Світлина з сайту МОН України

Доступ до освіти — фундаментальне право кожної дитини. Війна призвела до закриття шкіл, що ускладнило дітям доступ до їхнього основного права — права на освіту. Тому ЮНІСЕФ підтримує навчальний процес в Україні, щоб підкреслити важливість безперервної освіти для дітей у всіх форматах, у тому числі дистанційного навчання за допомогою цифрових пристроїв. Використання комплексних стратегій здатне попередити подальші освітні втрати та допоможе надолужити знання, — зазначив Мунір Мамедзаде, Голова Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні.

Нагадаємо, що коаліція девайсів є спільною ініціативою Мінцифри, МОН та Фундації Олени Зеленської з січня 2024 року. Її цьогорічна мета — закрити критичну потребу в гаджетах для дітей і вчителів із 10 областей, у яких нині переважає дистанційне навчання. Від початку ініціативи закупили понад 45 тисяч девайсів, зокрема 700 від Amazon та 4850 від Уряду ОАЕ. У планах закрити критичну потребу в близько 90 тисяч пристроїв для дітей та вчителів.