Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

12 квітня 21:25
7 0

Дієві поради для освітян: як не втратити зв'язок та інтернет під час відключення світла

Міністерство цифрової трансформації надало поради, як залишатися на зв’язку й мати доступ до інтернету під час відключення електроенергії, спричиненого ворожими атаками.

У Мінцифрі підготували дієві інструкції, як не втрати мобільний зв’язок та мати доступ до інтернету під час відключення світла, спричиненого російськими атаками на енергосистему нашої держави. Фахівці відомства рекомендують громадянам налаштувати домашній інтернет, який може працювати до 72 годин без електрики. Проте для цього варто уточнити у свого провайдера, чи перейшов він на енергоощадні інтернет-мережі за технологією xPON. Якщо ні, то необхідно:

  1. знайти найближчого провайдера з xPON-мережею та подати заявку на підключення. Щоб прискорити процес, можна скооперуватися з сусідами.

  2. купити джерело електроживлення для WI-FI роутера з необхідним кабелем, щоб заживити роутер.

Щоб не втратити зв'язок, коли немає світла, освітянам слід скористатися національним роумінгом:

  • відключіть автовибір мережі (для Android: обрати «Налаштування», далі «Мобільна мережа» або «Підключення», далі «Оператор»; для iOS: обрати «Параметри», далі «Стільникові дані», далі «Мережі»).

  • знайдіть та оберіть доступну мережу: Vodafone UA, UA-Kyivstar або Lifecell.

В разі, якщо вам не вдалося зареєструватися, спробуйте це зробити ще раз або оберіть іншу мережу. Потім обов'язково перевірте можливість вихідних дзвінків та SMS. Раніше Всеосвіта повідомляла — в Україні збудували протирадіаційне сховище, де зможуть навчатися офлайн до 900 учнів. Коли розпочнеться навчання та чи витримає її конструкція удари ворожих ракет — розповідаємо в матеріалі Війна та освіта: у Харкові побудували підземну школу.