4 квітня 2024 о 12:40
8 0

Для учнів з прифронтових областей створять «бордингові» школи

МОН планує організувати для дітей з прифронтових територій виїзне позмінне навчання, яке відбуватиметься очно. Зазначається, що у бордингових школах здобувачі освіти зможуть жити і навчатись по декілька тижнів.

Міносвіти планує організувати підвезення дітей з прифронтових територій до так званих «бордингових шкіл». У цих закладах освіти, де є укриття, відбуватиметься позмінне очне навчання. Зазначається, що кожна прифронтова область повинна мати хоча б один заклад бордингового типу. Відомо, що сесії, під час яких діти зможуть жити і навчатись у таких школах, можуть тривати тиждень, два, три або більше.

Йдеться про виїзні очні сесії для дітей зі шкіл, в яких не можна організувати очне навчання. Дуже важливо знаходити регіони, де є безпечні місця. Це можуть бути санаторії, колишні відпочинкові табори для дітей, заклади профтехосвіти, які можна перепрофілювати під це тимчасове рішення на період війни. Це мають бути об'єкти освітньої або рекреаційної інфраструктури, які можуть дозволити розмістити дітей в гуртожитку чи пансіонаті, нагодувати, забезпечити навчання і психологічну підтримку, — сказав міністр освіти і науки Оксен Лісовий.

Посадовець вважає, що бордингові школи допоможуть учням у тих випадках, коли немає інших рішень для того, щоб повернути їх до очного навчання. МОН уже веде перемовини з донорами для фінансування цього проєкту.

Можна підвозити дітей, наприклад, із Запоріжжя в Кропивницький, проводити для них там двотижневі сесії позмінно, з їхніми ж педагогічними колективами. Наприклад, школа виїжджає з вчителями, на місці теж працюють вчителі-психологи. Ми зараз підбираємо базу, щоб інвестувати в неї. Але це питання не дуже швидке. Дай Боже, щоб ми встигли хоча б один такий проєкт реалізувати до вересня, — повідомив міністр.

Раніше Всеосвіта інформувала, що цьогорічний розподіл субвенції на облаштування й ремонти укриттів у закладах освіти відбуватиметься за допомогою платформи «DREAM». За яким принципом громади подаватимуть проєкти в систему, аби отримати фінансування, розповідаємо в матеріалі за цим покликанням.