Пам'ятна дата встановлена ВР України у 2017 році, щоб вшанувати мужність та героїзм захисників незалежності, суверенітету й територіальної цілісності нашої держави. Сьогодні Україна переживає найбільше випробування у своїй новітній історії — збройну боротьбу з російським агресором за власну незалежність та територіальну цілісність. Дата 14 березня була обрана не випадково. Саме в цей день у 2014 році на тренувальну базу в Нових Петрівцях з Майдану Незалежності вирушили перші 500 бійців-добровольців Самооборони Майдану для формування першого добровольчого батальйону. Чоловіки й жінки самоорганізувалися та вирушили на схід України — на захист нашої держави та її суверенітету.
Внесок добровольчих формувань у захист незалежності України під час збройної агресії рф на сході нашої держави у 2014 році важко переоцінити. Адже тоді добровольчі батальйони дали змогу провести мобілізацію, і відтак врятували Україну від загибелі. Загалом у боях 2014—2015 років російсько-української війни на сході України брали участь майже 40 добровольчих батальйонів. Більшість із них згодом перетворилася на військові частини силових структур. Після того, як Кабмін України постановою від 29 грудня 2021 року затвердив Положення про добровольчі формування територіальних громад, в Україні почали створюватися перші добровольчі об’єднання. Розгорнулася ціла мережа таких формувань. Сьогодні їхня діяльність здійснюється під керівництвом і контролем командира військової частини Сил територіальної оборони ЗСУ за територіальним принципом.
24 лютого 2022 року росія розпочала широкомасштабне військове вторгнення на територію України. Країна-агресор із перших днів завдає ударів по цивільному населенню та інфраструктурі. Відповіддю на вторгнення став, зокрема, масштабний добровольчий рух. З перших годин великої війни тисяч українців добровільно стали на захист Батьківщини, вступаючи до лав ЗСУ та територіальної оборони. Десятки тисяч наших громадян та іноземних друзів для цього повернулися з-за кордону.
Нині добровольцем є увесь український народ: ті, хто прийшов до центрів комплектування та поповнив ряди Збройних Сил України; ті, хто став до лав територіальної оборони; ті, хто всіляко допомагає захисникам і готовий стати до їхніх лав завтра. Наша готовність добровільно стати на захист України є вирішальною запорукою нашої перемоги. На сайті Всеосвіти, у розділі Бібліотека методичних матеріалів, ви можете вибрати та завантажити роздатковий матеріал з нагоди Дня українського добровольця, зокрема:
вікторини, сценарії флешмобів;
інтерактивні презентації та плакати співпраці;
стінгазети та постери;
ілюстративний матеріал;
інформація для виховних годин та багато інших цікавинок.
«Українське народознавство» дозволить підвищити рівень народознавчих знань школярів, сприятиме формуванню національної культури, надихне на пізнання духовних та матеріальних надбань українського народу.
«Я знаю свою Батьківщину» конкурс навчить дбайливо ставитися до природи, культурної спадщини нашого народу, а також розширить світогляд та збагатить дітей теоретичними знаннями про рідну країну.
«Війна очима дітей» — за умовами конкурсу дозволяється публікувати будь-які дитячі малюнки, навіть неестетичного характеру. Можна публікувати фотографії будь-якої іншої дитячої творчості: ліпнини, рукоділля, розмальовок, саморобок з паперу тощо. Після перемоги автори малюнків отримають персональні подяки за підтримку ЗСУ та ТрО, а всі малюнки стануть електронною фотомозаїкою України для спогадів про часи, які ми гідно подолали.
Подякуйте українським добровольцям, розповівши про їхній щоденний подвиг своїм учням. Всі зареєстровані учасники конкурсів гарантовано отримають від Всеосвіти яскраві нагородні документи, сертифікати та дипломи.
Користувач:
Бур'ян Олена Олександрівна