Як відомо, попри війну, українська школа працює, як швейцарський годинник. Маленькі класи, висока зарплата, вдосталь часу на індивідуальну роботу, всебічна підтримка вчителя, гнучка програма, високовмотивовані "здобувачі", відповідальні батьки, підвезення учнів ідеальними дорогами, свобода творити і витворяти справді нову освіту тощо.
У таких комфортних суперумовах єдине, що може бути проблемою, — це недостатньо прокачаний вчитель.
Тож рішення просте. Додамо їм ще один вебінарчик. А краще, два. За грантівські кошти.
Наприклад, організуємо навчання з "травмоінформованого підходу" для підготовки стійких директорів шкіл, а вчителям будемо впарювати щось про "відновну комунікацію". Гроші ж не пахнуть. Головне щоб по-вумному звучало. І було побільше фоточок для звітиків грантодавцям.
А ще запровадимо сертифікацію раз на три роки. І обов’язково під час цього дійства вчителів треба тестувати. Бо тести завжди корисні: якщо хтось правильно позначить відповіді, це означає, що він уже схопив «цапа за броду»(опанував педагогічну майстерність). Логічно ж… Відсертифікованим дамо «три копійки». Уже є тричі відсертифіковані, але The Show Must Go On.
На додачу всіх відхакатонимо і проретритимо, пробіловоронимо і профестивалимо(за їхні ж гроші). І не один раз.
А гроші на професійний розвиток нехай тепер ходять за вчителем.
Аж 1500 грн (29 євро), які нараховуються безпосередньо на віртуальний рахунок педагога.
29 євро, Карл!!! Це один агентозмінський простесенький перекус по дорозі в Ібіцу.
Звісно, й ці гроші підуть винятково в правильні кишені?! Чи ні?
А замість реальної реформи будемо протягувати черговий грантівський проєкт. Точніше два проєкти. За шведські і швейцарські гроші…
Замість системної багаторічної роботи із становлення мережі старших шкіл, просто змінимо назви та механічно перетасуємо контингент учнів.
Замість реальної підтримки надуватимемо щоки і гучно прикриватимемось, прости Господи, «амбасадорами».
Сиплють і сиплють жменями пісок у «годинникові механізми» тонкого налаштування в освіті.
А потім вони дивуються, що нічого не фунциклює...
Освітній експерт:
Громовий Віктор