ФБ-сторінка «The Teacher's Treasure Chest»(Скриня скарбів вчителя) звернулась до своїх читачів із запитанням:
Вчителі, якою може бути ваша "професійна" відповідь, коли хтось із батьків каже, що ви йому не подобаєтесь?
Ви маєте повне право на свої почуття. Чим я можу вам допомогти?
Ваша думка про мене аж ніяк не змінює того факту, що ми маємо працювати разом, щоб допомогти вашій дитині досягти успіху.
Я тут не для того, щоб бути вашим другом. Я тут, щоб викладати математику.
Ну, ти можеш бути найсолодшим персиком у бушелі, але там все одно знайдеться хтось, хто не любить персики!
Ваша думка про мене не моя справа, дякую. Тепер повернімось до розмови про Тіммі.
Мені шкода це чути. Моїм пріоритетом є добробут та освіта вашої дитини, тож я сподіваюся, що ми зможемо відкласти наші почуття та зосередитися на спільній роботі, щоб забезпечити успішність вашої дитини.
Це професійна розмова, а не особиста. Тому не будемо з’ясовувати хто кому не подобається.
Нічого, я тут не для того, щоб бути чиїмось другом.
Якби я хотіла всім подобатися, я б продала морозиво.
Мені шкода це чути. Звісно, я буду продовжувати навчати вашу дитину в міру своїх можливостей, незалежно від вашої думки про мене. Я просто сподіваюся, що ви не дозволите своїй думці впливати на стосунки в моєму класі.
Я ціную твою чесність. Сподіваємось, ми разом зможемо створити позитивний рік для вашої дитини.
Можете допомогти мені зрозуміти чому?
Ех, я іноді розумію, що я хороший не для всіх.
Усе добре, я вам не обов'язково маю подобатися, але ви зобов’язані мене поважати.
Я розумію і не сприймаю це до серця, тому що ви не перший і точно не останній. Гарного вам дня!
Гарна новина в тому, що вашого схвалення немає в моєму описі роботи.
Мені шкода, що ви так відчуваєте. Можливо, ви хотіли б спробувати зробити мою роботу упродовж дня?
Мені не подобається мій банківський клерк, але я все ще дозволяю йому керувати моїми грошима. Нічого страшного, мені не потрібно вам подобатися, щоб я робила свою роботу.
Освіта вашої дитини - це все, що для мене має значення...
Дякую за відгук. Я не долар, щоб усім подобатися.
Я не прийшов вчителювати, щоб брати участь у конкурсі популярності.
Я фанат Eagles. Багатьом людям я не подобаюся.
Приєднуйся до клубу. Можна отримати футболку або пам'ятну табличку. Якщо вам це не підходить, не соромтеся замовити інше місце розміщення для вашої дитини.
Добре... і шо? Нічого?! Тоді просто тримайте це при собі...
Гаразд, рухаємось далі.
Дякую, що дали мені знати. Ваша думка важлива.
Що б ви хотіли, щоб я зробив з цією інформацією?
Я міг би сказати, що ви мені теж не подобаєтеся, але не скажу.
Дякую, що ділитеся своїми почуттями.
Все нормально.. іноді я сам собі теж не подобаюся.
Я викладаю фізику... і я нікому не подобаюся. Ось моя баночка для сліз, там ще є місце.
Я тут не для того, щоб вам подобатися, а для того, щоб вчити вашу дитину.
Мені шкода, що ви так відчуваєте, але я все одно буду спокійно спати сьогодні вночі.
Здається, це тепер ваша проблема. Бо ви застрягли зі мною щонайменше до кінця травня.
О, не хвилюйтеся, я тут, щоб навчати. Я люблю свою роботу, ось що для мене важливо... У будь-якому разі, працюймо разом на благо вашої дитини, добре?
Прикро це чути, але ви ж розумієте, що для мене це не має ніякого значення, правда ж?
Ми тут не для того зібрались, щоб говорити про мене. Ми тут, щоб поговорити про поведінку Майкла на уроці.
Знаєте, у світі існують два види проблем. Мої проблеми, а не мої проблеми. Здається, це не моя проблема.
Добре... тепер, коли ми встановили ваші почуття, поговорімо про учня.
Гарна новина в тому, що ми не повинні подобатися один одному, щоб мати спільну мету – допомогти вашій дитині стати успішною.
Мені шкода, що ви так вважаєте, але в інтересах вашої дитини нам потрібно знайти спосіб ладнати та працювати разом, щоб створити середовище, яке буде корисним для всіх.
Відсутність відповіді - найкраща відповідь.
Дякую. Я подобаюся собі й цього достатньо для нас обох.
Освітній експерт:
Громовий Віктор