Опубліковано 11 листопада 2025 о 23:46
15 0
5 1 3

Звірі всі зібрались дружно... Оксана Козак

Звірі всі зібрались дружно,

Лось поради роздає:

– Скоро буде всім сутужно –

Холод зимонька несе.

Ви утеплюйте хатинки,

Дупла, нірки і барліг,

Бо невдовзі всі стежинки

І весь ліс притрусить сніг.

Запасли, мабуть, на зиму

Всі із вас смачні харчі,

Буде ситно в хуртовину

Вам і вдень, і уночі.

Всіх пригорне тепла хатка,

Буде затишно в норі.

Що ж робити вам, звірятка,

Коли холод на дворі?

Білкам лускати горішки,

Мишкам зерна й корінці,

Зайченятам грати в сніжки,

А бобрам плисти в ріці.

Вовк промовив: – Сніг – не страшно

І морози – не біда!

Ми полюємо відважно,

Завжди є у нас їда.

Щось ведмідь під ніс бурмоче:

– Я іще посплю, мабуть,

Їсти буду мед охоче,

Сни солодкі мене ждуть.

Лиска хитра про щось мріє:

– Я знайду собі харчі,

Як метелиця завіє,

Буду їсти калачі.

А кабан гукнув: – Готовий

До зимових холодів,

Настрій в мене пречудовий,

Не боюсь навіть вітрів.

Сидить совонька на гілці,

Каже: – Я не сплю вночі,

Вам заграю на сопілці,

Мої милі слухачі.

Їжачок сказав тихенько:

– Я засну біля сосни,

Лиш укриюся тепленько,

Спати буду до весни.

Мовив лось: – Розумно, друзі,

Кожен знає, що робить.

Хай метуть сніги в окрузі.

Вам, звірята, хай щастить!

Оксана Козак

05.11.2025