Звірі всі зібрались дружно,
Лось поради роздає:
– Скоро буде всім сутужно –
Холод зимонька несе.
Ви утеплюйте хатинки,
Дупла, нірки і барліг,
Бо невдовзі всі стежинки
І весь ліс притрусить сніг.
Запасли, мабуть, на зиму
Всі із вас смачні харчі,
Буде ситно в хуртовину
Вам і вдень, і уночі.
Всіх пригорне тепла хатка,
Буде затишно в норі.
Що ж робити вам, звірятка,
Коли холод на дворі?
Білкам лускати горішки,
Мишкам зерна й корінці,
Зайченятам грати в сніжки,
А бобрам плисти в ріці.
Вовк промовив: – Сніг – не страшно
І морози – не біда!
Ми полюємо відважно,
Завжди є у нас їда.
Щось ведмідь під ніс бурмоче:
– Я іще посплю, мабуть,
Їсти буду мед охоче,
Сни солодкі мене ждуть.
Лиска хитра про щось мріє:
– Я знайду собі харчі,
Як метелиця завіє,
Буду їсти калачі.
А кабан гукнув: – Готовий
До зимових холодів,
Настрій в мене пречудовий,
Не боюсь навіть вітрів.
Сидить совонька на гілці,
Каже: – Я не сплю вночі,
Вам заграю на сопілці,
Мої милі слухачі.
Їжачок сказав тихенько:
– Я засну біля сосни,
Лиш укриюся тепленько,
Спати буду до весни.
Мовив лось: – Розумно, друзі,
Кожен знає, що робить.
Хай метуть сніги в окрузі.
Вам, звірята, хай щастить!
Оксана Козак
05.11.2025