Конспект театралізованої діяльності для дітей 3-4 років.
«Зайчикова хатка»
Мета: Сприяти розвитку творчих, акторських здібностей дітей; узгодженню дії з іншими дітьми - героями казки, розвивати слухову увагу, фантазію, інтерес до сценічного мистецтва. Виховувати у дітей дружні взаємини, доброзичливість, бажання прийти на допомогу. Сприяти створенню у дітей радісного емоційного настрою. Вчити дітей створювати образи живих істот за допомогою різних засобів вираження, орієнтуватися в просторі групи, будувати рольові діалоги. Продовжувати вчити запам'ятовувати і говорити слова казки відповідно до обраної ролі.
Матеріал: Чарівний мішечок, маски героїв казки «Зайчикова хатка», герої казки великий будівельний матеріал для хатинки, ноутбук, муз.супровід, художнє слово.
Хід:
- Дітки, нам прийшло відео-звернення від Зайчика! Давайте його подивимось.
(зайчик засмучений, адже в його хатинці тепер живе лисичка він просить допомоги).
- Дітки тож вирушаємо до зайчика на допомогу.
- Дивіться, доріжка, ходімо по ній......

«Нові пригоди Котигорошка»
Заняття з патріотичного виховання + драматизація
для дітей середньої групи
Патріотичне заняття з поєднанням театралізованої діяльності. Цікавість заняття полягає в використанні різних видів театру: театр бі - ба - бо, маріонетковий театр, театр казкових шапочок, Захоплюючий сюжет, цікаві образи – запорука яскравого незабутнього заняття.
Мета. Розвивати мислення, пам’ять, увагу, діалогічне мовлення, артистичні здібності. Виховувати інтерес до свого до свого міста, почуття гордості за свою Батьківщину. Формувати патріотичні почуття на основі бесіди про рідну країну, уявлення дітей про козаків як про сміливих вправних воїнів, які захищали український народ, Україну. Розширити словниковий запас дітей відповідно за темою, уявлення дітей про рідну країну її велич. Удосконалювати вміння дітей відповідати на запитання, вправляти дітей у виразному читанні віршів напам’ять. Вправляти дітей у вмінні розрізняти емоційний стан героїв і передавати його інтонацією голосу. Удосконалювати творчі навички, вміння взаємодіяти з іншими персонажами, вміння інсценувати казку.
Матеріал: театри (маріонетковий – пташка), бі – ба -бо(Змій, Котигорошко), театр казкових шапочок, худ. сл., муз. супровід, ноутбук, ширма, булава.
Хід заняття
Вихователь. Діти ми живемо з вами на прекрасній землі, де сяє тепле сонечко, тихо шелестить вітерець, співають дзвінкоголосі пташки.
Діти, а як називається наша країна? (Україна)
Діти, як називається серденько нашої України? (Київ)
Так, Україна – це наша земля, рідний край, гори…(степи, річки, лани, поля, моря, ліси)
А в якому місті ми живемо? (Прилуки) .......

Показове інтегроване заняття
(природа + нетрадиційне малювання + театралізація)
для дітей середньої групи
«Світ очима малят в яскравих фарбах»
Освітні завдання: Розвивати спостережливість, мову, відчуття кольору, дрібну моторику рук. Виховувати охайність, любов до природи, прищеплювати вміння цінувати прекрасне. Розширити знання про навколишній світ навесні. Називати перші ознаки весни. Продовжувати вчити проводити вертикальні лінії, малюючи стебло та листки під сніжника. Навчити новій техніці малювання квітів – двома відтінками фарби. Спонукати дітей уважно слухати казку та робити висновки. Формувати естетичний смак, розширювати фантазійне мислення.
Матеріал: Зразок, папір, фарби, пензлики, стаканчики з водою, серветки, клейонки, ведмедик, заставки, крижинки, худ. слово, муз. записи.
Хід:
- До нас сьогодні прийшло багато гостей, давайте привітаємось.
Зараз ми з вами будемо подорожувати. Але подорож у нас буде незвичайна.
Давайте пригадаємо, яка зараз пора року?
Які зміни відбулися в природі з приходом весни?
( я гадаю, що сонце стало гріти тепліше; тане сніг; течуть струмки; з’являються проталини)
- Які ви молодці!
- Наша подорож буде на крижинах.
1. – Ось перша крижина. Заходьте, діти на неї. Закрийте очі і послухайте, як звучить весна. (дзюркіт струмків, спів пташок, ревіння та звук тварин)
(Включити дзюрчання струмка, спів пташок, ревіння ведмдя і сопіння їжака)
- Які ви молодці!
- Ось і на екрані з’яились перші ознаки весни.
2. – Подивіться, знову крижинка, переходьте на неї.
https://docs.google.com/document/d/1ujg5DyfKH8wWjuo-rTZIBABXrZkmhElM/edit