Тема: Перукар
Мета: продовжувати формувати поняття "професія"; детально ознайомити з професією «перукар», з інструментами необхідними для роботи; викликати інтерес до роботи «перукаря»; виховувати повагу до професії перукар; збагачувати активний словниковий запас дітей по темі заняття; розвивати зв'язне мовлення за допомогою чистомовки, вміння відповідати на питання повним реченням; вчити дітей складати описову розповідь про перукаря; вчити добирати визначення до заданих слів; утворювати і вживати іменники в ласкавій формі; розвивати фонематичний слух; продовжувати вчити дітей відповідати на питання "який? яка? які? що робить?".
Матеріал:картинки з зображенням професії перукар та з інструментами ,які потрібні для роботи.
Хід заняття:
1.Організаціонний момент :
-Хлопці сьогодні ми з вами побалакаємо про професії.
Професія-це праця, яким займається людина. Як ми з вами вже знаємо професій дуже багато і всі вони дуже потрібні.Дуже добре, коли професія приносить радість людині, і він працює із задоволенням.
Скажіть мені які професії ви знаєте? (Показ. Ілюстрацій з назвою професії 8-10)
А ким працюють ваші батьки?
Як ви думаєте навіщо людині потрібна робота? - Людині потрібна робота щоб отримувати зарплату.
Правильно. Що може людина придбати за гроші? - Він може купити продукти, одяг, іграшки, заплатити за світло і воду.
Молодці, все це людина може придбати за гроші. А без грошей можна в магазині купити продукти? - Ні, не можна.
Звичайно без грошей не можна нічого придбати, тому людині потрібна професія. І сьогодні ми з вами познайомимося з ще однією професією. А з якою ви зараз дізнаєтеся. Ось послухайте уважно, що я вам зараз розповім.
Розповідь про професію перукаря:
«Уявіть, що у вашій родині скоро свято. У мами, тата і у вас гарний одяг, яку ви одягнете на свято, але ось у вас кошлате волосся, негарне. Ви нетурбуйтесь, є людина, професія якої допоможе нам привести наше волосся до ладуі зробити всім гарні зачіски. Ця професія називається Перукар, що означает Парік- робити ».
Перукарі працюють в салонах краси, в перукарнях і в імідж студіях. Відвідувачі приходять до перукаря, щоб зробити гарну зачіску, стрижку, завити волосся, поміняти колір волосся. Їх зустрічають, вітають, пропонують пройти і сісти в зручне крісло (показ. картинки із зображенням крісла), вкривають клієнта спеціальної накидкою. Промивають волосся шампунем, а потім роблять стрижку, використовуючи ножиці і гребінець. Жінці перукар може завити волосся за допомогою плойки або бігуді і покрити волосся лаком.
Чтение стихотворения« Кто сегодня парикмахер?
Кто сегодня парикмахер?
Разрешите буду я
Я вам сделаю прическу, например как у меня
Перед зеркалом садитесь ,
Я накидку завяжу ,
И , конечно первым делом Аккуратно причешу.
А теперь накрутим челку
На большие бигуди,
Заплетем косичку сбоку,
Хвост завяжем позади.
Это все закрепим лаком ,
Или гелем для волос,
Подведем помадой губки,
И чуть-чуть припудрим нос.
Я все сделала отлично,
Похвалите вы меня,
Ведь теперь моя подружка,
Стала лучше чем была.
Бесіда: Про яку професію йдеться у вірші? Чим перукар стриже волосся? Чим він їх сушить? Чим миє волосся? Що допомагає перукарю накрутити волосся? Куди перукар садить свого клієнта ? Навіщо перукар миє волосся людям? Як ви вважаєте, навіщо на людину яку підстригають надягають накидку? Навіщо перукар одягає халат? Як одним словом назвати предмети для роботи перукаря? Що робить перукаря-лікує?
Фізхвилинка:
Мастер делает прическу- руки вверх
Феном, щеткой и расческой- вращательные движения руками
Пышно локоны взобьет- вращательные движения кистями рук
Челку щёткою завьет –движение « моталочка »
Все в руках его «горит»- наклоны в стороны, руки на поясе
Он изменит внешний вид- ходьба на месте.
Загадки: Ви любите відгадувати загадки? Я пропоную вам відгадати загадки про інструменти перукаря.
1.Два конца ,два кольца
Посередине гвоздик.(ножницы) 2. Хожу –брожу не по лесам ,а по усам по волосам И зубы у меня длинней, чем у волков и у медведей. ( расческа) 3.В этом маленьком предмете Поселился теплый ветер.(фен)
Гра «Четвертий зайвий»
Вих-тель. Виставляє картинки із зображенням предметів для роботи перукаря. Ножиці, гребінець, фен, міліцейський кашкет.
Бігуді, ковпак кухаря, накидка, шпильки.
Дзеркало, крісло, каска пожежного, лак для волосся.
Гра «Образ слово» Стриже чоловіків- чоловічий перукар
Стриже дітей-дитячий перукар
Стриж жінок- жіночий перукар
Д / гра «Що потрібно для роботи?» На столі лежать картинки із зображенням різних інструментів. Дітям потрібно вибрати інструменти необхідні для роботи перукаря і пояснити для чого цей інструмент.
Складання розповіді:
Це перукар. Він працює в перукарні. Перукар підстригає людей, робить їм гарні модні зачіски. Для роботи йому потрібні: ножиці, гребінець, фен, бігуді.
Д / гра «Який? Яка? Які? »
Ножиці (які?) - гострі, залізні, небезпечні.
Гребінець (яка?) Чорна, плоска, дрібна, довга.
Бігуді (які?) -Великі, різнокольорові, короткі, маленькі, довгі.
Фен (який?) - великий, червоний, гарячий, електричний.
Физхвилинка
Потрудились - отдохнем.
Встанем, глубоко вздохнем,
Руки в стороны, вперед,
Влево, вправо, поворот.
Наклониться ,прямо встать,
Руки вниз и руки вверх поднять.
Руки плавно опустили,
Всем улыбки подарили.
Д / гра «Назви ласкаво»
Ножиці-ножнички;
Гребінець -гребінчик;
Дзеркало-дзеркальце;
Заколка-заколочка;
Накидка - накидочка;
Резинка- резиночка.
Чистомовка
Ер-ер-ер- моя мама парикмахер
Цы- цы- цы - берет ножницы
Ску- ску –ску - и еще расческу
Ать –ать -ать начинает подстригать
Ску –ску- ску –сделала прическу.
Д / гра «Скажи який?»
Перукар (який?) -ввічливий, хороший,гарний , охайний, працьовитий, стильний, умілий, добрий, веселий, доброзичливий.
Д / гра «Що робить?»
Перукар (що робить?) - стриже, робить зачіски, миє волосся, робить укладку, сушить волосся, крутить локони, голить чоловіків, бризкає лаком. Підсумок.
З якою професією ми сьогодні з вами познайомилися? Що робить перукар?
Які інструменти йому потрібні для роботи?
Зараз я пропоную вам пограти в сюжетно-рольову гру «Перукар».