З НОВИМ РОКОМ!
Конспект заняття
для ІІ-ої молодшої групи
підготовила вихователь
С.Г. Пивоварчук
Лановецького міського комунального закладу дошкільної освіти «Сонечко»
м. Ланівці
Під музичний супровід до зали заходять діти й сідають на стільці.
Ведуча: Любі діти, подивіться навколо як красиво! Яка гарна ялинка! Давайте привітаємось із нею. Здраствуй красуне лісова!
(діти повторюють слова привітання)
Дитина: Ялиночка, ялинка!
Ось вона яка:
Пухнаста і красива
Велика і струнка.
Дитина: Сьогодні у нас свято
І веселий сміх.
Ялиночка прийшла до нас
І скликає всіх.
Дитина: Ти світи, ти світи,
Зіронько вгорі.
В хороводі усі
Стрінем Новий рік!
Дитина: На ялиночці горять
Вогники ясні.
І так хочеться співать
Радісні пісні!
Ведуча: А давайте заспіваємо веселенько.
Хоровод «Туп, туп веселіш»
- Тут, туп веселіш,
Круг ялиночки скоріш. 2р.
- Плесь, плесь веселіш,
Круг ялиночки скоріш. 2р.
Діти зупиняються біля ялинки.
Дитина: Ялинка, ялинка
У лісі росла.
Ти щастя і радість
Усім принесла.
Ведуча: Давайте дітки розвеселимо нашу ялиночку.
У зеленої ялинки
Голки гострі мов щетинки.
На гілках ялинки шишки,
І прикраси і горішки.
- Яка наша ялиночка?
Діти: гарна!
- Чим її прикрасили?
Діти: кульками!
Ведуча: Погляньте дітки, а що це у нас під ялиночкою? Ой та це ж зайчик. Зайчик-побігайчик прибіг із лісу до нас на свято.
Дитина: Ой маленьке зайченятко,
Де твоя домівка хатка?
- В мене хатка за горбочком
Під ялинкою в садочку.
Ведуча: Зайченятко прийшло з лісу, змерзло. Давайте для нього затанцюємо і його зігріємо.
Пісня-танок «На землі сніжок лежить»
На землі сніжок лежить,
Зайка по сніжку біжить.
Мерзнуть вушка, мерзнуть лапки –
Чобіток нема і шапки! Ой!
Сідають на стільчики.
Ведуча: Дітки наш зайчик зігрівся, повеселішав. Він дуже хоче погратися з вами.
«Гра із зайчиком»
Зайчик до Тарасика прибіг
Біля нього плиг та плиг.
Скік, скок (2р.) дожени мене дружок!
Ведуча: Ой подивіться, а у нас ще зайченятко? Він і віршика знає.
Дитина: Я – зайчик побігайчик,
Стрибаю – скік та скік.
Із лісу на ялинку
Від мами я утік.
Ведуча: Молодець зайчику! Дуже гарний віршик.
Ой, дітки, ви чуєте?.. Хтось ричить…Ану прислухайтесь… А, та це ж Ведмежатко! Ось під ялиночкою сховалось. Теж, від мами втекло, дуже йому хотілось до нас на свято.
Ой, а Ведмежатко ще й з подаруночком прийшов. Подивіться цілу корзину шишечок у лісі назбирав для нас. Давайте з ним затанцюємо!
Ведмедика садить на пеньок біля ялинки.
Танок із шишками
- Повертають кисті рук, зігнуті в ліктях – вправо, вліво, показуючи шишки.
- Топучоть ніжками, виставивши руки вперед із шишками.
- Кружляють, піднявши руки в гору.
Ведуча: Молодці дітки! Ви дуже гарно танцювали.
Подивіться, а Ведмедик наш заснув. Мабуть стомився, далеко і довго йшов лісо до нас.
Давайте тихесенько, щоб він не почув покладемо шишки в корзину.
Кладуть шишки.
А тепер підійдемо до Ведмедика і розбуди його.
Діти із ведучою підходять до Ведмедика і промовляють:
Гей, Ведмедику, вставай,
Діточок наздоганяй. Грають 2 рази.
Ведуча: Весело і гарно у нас на святі, правда дітки. Але когось на нашому святі не вистачає, Кого ж це немає на нашому святі?
Діти: Діда Мороза.
Ведуча: Може він у лісі заблукав?
Давайте голосно, усі разом покличемо його. Може він і почує.
Діти кличуть. Заходить Дід Мороз.
Дід Мороз: Я веселий і завзятий
Дід Мороз, червоний ніс.
Я прийшов до вас, малята,
Подарунки вам приніс.
Дружно плеснимо в долоні
Ручки в боки – скоком-скік!
Свято радісне сьогодні –
Ми стрічаєм Новий рік!
З Новим роком Вас вітаю!
Всім здоров’ячка бажаю!
Які ви всі гарні.
Ведуча: Так дідусю. Гарні наші діточки, а ще дуже розумні. Ти втомився. Сядь відпочинь із дороги. А ми тобі пісеньку заспіваємо.
Пісенька «Морозець»
Ведуча: А ще ми віршики знаємо.
Дитина: А я Ведмежатко
З лісної хатинки.
Я дуже люблю
Новорічні ялинки
Дитина: На ялиночці вогні
Круг ялиночки пісні
Дід Мороз прийшов на свято
Усміхається мені!
Дитина: Падав сніг на поріг
Кіт зліпив собі пиріг
Поки смажив, поки пік,
То пиріг водою стік.
Кіт не знав, що на пиріг
Треба тісто, а не сніг.
Дитина: Сніжинки, наче зорі,
Біленькі та прозорі,
Легенько опускались
І з дітками вітались.
Дитина: У блискучому пакунку
Нас чекають подарунки:
І цукерки, І горішки,
І медку смачного трішки.
Дитина: Новий рік іде горами
У червоних чобітках.
Сяють ясними вогнями
Скрізь ялинки по хатах.
Дитина: І ми в долоні плещемо
Співаємо пісень.
Нам дуже, дуже весело
В такий веселий день.
Дитина: Зустрічаймо Новий рік,
Що приходить до усіх:
До малих і до великих,
Ще й з гостинцем в черевиках!
Ведуча: Ну що, дідусю, відпочив?
Дід Мороз: Відпочив!
Ведуча: Ми дуже хочемо із тобою погратися. Ти ж у нас Дід…Мороз. То поморозь нас трішечки.
Гра «Де ж це наші ручки»
Дитина: Білим полем, через ліс,
З пагорба в долинку.
Дід Мороз гостинці ніс
Діткам на ялинку.
Ведуча: Дідусю, а де ж твій мішечок з гостинцями?
Дід Мороз: Десь я його загубив, давайте ми його разом пошукаємо.
Шукають мішечок.
Привітання Діда Мороза. Дід Мороз роздає подарунки.