Якби, матусю, я зробити так могла,
Щоб із очей твоїх сльозиночка не впала, -
Я б все на світі, рідна, віддала,
Аби ти горя у житті своїм не знала!
Якби, матусю, я зробити так могла,
Щоб тільки щастя ти в житті своєму мала, -
Я б від біди тебе давно застерегла,
Щоб тільки ти життя не проклинала!
Якби, матусю, я зробити так могла,
Щоб серце не пекло у твоїх грудях, -
То я б, вже зараз, тебе вчити почалА,
Хоч трохи розбиратися у людях!
Якби, матусю, я зробити так могла,
Щоб не боліли ні душа твоя, ні тіло, -
То я б тебе від всього болю вберегла!
Якби ж я це робити, мамо, вміла...
© Людмила Степанишена