Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

10 лютого 00:18

Як вивчити вірш за 5 хвилин?

Вивчити вірш не так просто. Комусь вони даються легко, а хтось витрачає декілька днів.

Метод 1

  1. Прочитайте вірш вголос кілька разів. Важливо пам'ятати, що будь-які вірші, римовані чи ні, сягають усній традиції і припускають сприйняття на слух. Поезія була розвагою і способом розповісти історію задовго до телебачення. У ті часи, коли багато хто був не дуже розумний, поезія знайшла певні характеристики, включаючи риму і віршований метр, які допомагали запам'ятати вірш тим, хто не міг прочитати його з листа. Перш ніж ви почнете вчити вірш напам'ять, прочитайте його вголос кілька разів. Намагайтесь читати з виразом, наче розповідаєте слухачам історію. Знижуйте голос там, де потрібно спокійне оповідання, і виділяйте інтонацією емоційні моменти. Допомагайте собі жестами, щоб підкреслити найважливіше. Покличте на допомогу театральне майстерність. Дуже важливо читати вірш вголос, а не тільки про себе. Якщо ви його почуєте, то зможете краще вловити риму і ритм, і це допоможе його запам'ятати.

Може допомогти:

  • Прочитайте вірш повільно і з виразом. Користуйтеся усіма новими знаннями, щоб поліпшити якість читання. Чим більше розуміння і емоцій ви вкладаєте в декламацію, тим краще вірш закріпиться у вас в пам'яті.

  • Коли рядки вірша почнуть самі спливати в пам'яті, читайте все більше напам'ять і все менше дивіться в текст.

Метод 2

  1. Будьте готові, що вільний вірш запам'ятовується важче, ніж метричний. Вільний вірш, чи верлібр, став популярний на початку двадцятого століття, коли деякі поети-авангардисти (наприклад, Езра Паунд) оголосили, що рима, віршований метр і поділ на строфи, які домінували в поезії впродовж всієї її історії, придумані штучно і не в стані відобразити істину і реальність. Навіть якщо ви завжди успішно вчили вірші напам'ять, не чекайте, що вільний вірш дасться вам так само легко. Будьте готові докласти більше зусиль. Якщо у вас є вибір, який вірш вивчити до уроку, а часу мало, то виберіть традиційну форму, а не верлібр.

Не засмучуйтеся, якщо з першого разу ваше прочитання буде неідеальним. Якщо ви засмучені, розслабтеся і перервіться на п'ять хвилин, щоб мозок відпочив. Не забувайте користуватися своїми "віхами" і коротким змістом, щоб запам'ятати всі рядки вірша по порядку.

Джерело: https://www.m-translate.org.ua/wiki/learn-a-poem

Читайте також: