Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

7 лютого 03:43

Як писати шрифтом Прописи на Всеосвіті

На Всеосвіті можна писати шрифтом Прописи у будь-якому розділі. Створюючи тест чи урок, розробляючи гру у вебквестах чи створюючи блог. Розберімося детально, як це робити і які є варіанти.

На Всеосвіті можна обирати фон для вашого тексту. Користуючись редактором, розгорніть меню[1], виділіть потрібний вам текст[2] та оберіть потрібний фон[3].

Приклад:

Ви можете оформлювати ваш текст прописами у будь-якому розділі на Всеосвіті. Ви навіть можете створити у блозі завдання для учнів та друкувати цю сторінку.

06008t4e-b93a-500x395.pngЯк зробити фон у косу лінію з прописами

Ви можете створити окрему сторінку блога з будь-якими завданнями та роздрукувати її.

06008t4p-3052-200x92.pngЦе приклад сторінки зі зразком каліграфічних прописів. Пам'ятайте, ви завжди можете надати учням спеціальне скопійоване посилання для учнів, ось приклад: https://vseosvita.ua/private/read-blog/99969-8a7054daf17f29ab — за цим посиланням відсутні зайві інформаційні блоки.

Приклад фону для каліграфічних прописів:

Ол

Ож

Оса

Як у попередньому варіанті напишіть текст, виділіть його та оберіть потрібний вам фон.

06008t4q-859e-500x413.pngПриклад фону для каліграфічних з'єднань

Після збереження сторінки блогу, вгорі під картинкою буде кнопка «PDF Друкувати», натисніть її та друкуйте свою сторінку. Товщина ліній буде відповідати прописам, як у зошиті.

06008t4s-15ce-500x344.pngКнопка «PDF Друкувати»

У вікні для друку перевірте, щоб у параметрах відображалося фонове зображення. Це потрібно, щоб дизайнерський фон було видно.

06008t4t-509d-500x377.pngДрук сторінки з фоном. 1 сторінка

06008t4y-5c9f-500x715.pngДрук сторінки з фоном. 2 сторінка

На другій сторінці з легкістю розташується 16 рядків для каліграфічного фону та звичайних прописів.

Посилання на сторінки з блогом для прикладу. За зразком ви можете створювати власні завдання та друкувати їх, або просто копіювати посилання для учнів і відправляти їм завдання в електронному форматі.

  1. Каліграфічний фон: vseosvita.ua/private/blog/99969-2ca8

  2. Фон прописів: vseosvita.ua/private/blog/99970-9980


Перегляньмо на прикладі всі фони для прописів

Коса лінія:

На думку експертів писання курсивом поліпшує всі когнітивні функції, дозволяє молодому поколінню краще розуміти прочитане та чудово розвиває їхню дрібну моторику.


Фон для каліграфічного письма:

Проте, ручне письмо вже не настільки популярне, як це було колись. Якщо раніше вчителі наполягали на веденні зошитів і виконанні письмових робіт від руки, то зараз вже нікого не здивуєш електронними щоденниками, зошитами та іншими інтерактивними онлайн-платформами.


Клітинка:

Багатьом простіше взяти до рук смартфон, аби занотувати якусь інформацію. Ми щодня спостерігаємо, як смартфони стають вмістилищем для думок, переживань та планів людей. А вивчення мистецтва ручного письма чи каліграфії більше не є поширеною практикою.


Лінія:

І хоча, як каже Наталі Голдберг, відома популяризаторка креативного письма: «Ручне письмо має сильніший зв’язок з рухами нашого серця», втім щодня люди роблять вибір не на його користь. Але чи вдасться ґаджетам повною мірою замінити письмо?


Без фону
(оберіть вкладку стилі Прописів у сусідньому вікні з фоном):

За словами Леслі Зорої, працівниці управління освіти в штаті Каліфорнія, ручне письмо в школі є чудовою традицією, яку дарма так мало використовують:

«Коли пишеш букву, думаєш про те, який це звук і як вона з’єднується з наступною буквою, а також про те, як ці дві букви звучать разом».

Шановні освітяни, ми на Всеосвіті робимо все можливе, щоб завдяки нашим інструментам ви могли якісно підготуватися до уроків за лічені хвилини. Якщо ви не можете встановити наші прописи собі на комп'ютер, будь ласка, користуйтеся ними прямо у нашому редакторі.

Приклад тестування з використанням прописів:

Посилання на сторінку тесту: https://vseosvita.ua/u-2e5qw

Підсумок

Використовуйте всі можливості редактора від Всеосвіти, щоб зробити ваші навчальні матеріали цікавими та сучасними. Переваги електронних матеріалів ще й у тому, що ви завжди можете повернутися до них, відредагувати та повторно використати необмежену кількість разів.

Одна зі сходинок до педагогічного професіоналізму — професійно опанувати інструменти, якими ви користуєтеся.