ВІТАЮ З ДНЕМ ВИШИВАНКИ!
Вишивала мама долю веселкову,
Ниточку до нитки, стібок до стібка,
У житті було б лиш без біди і болю,
Щоб пряма дорога, світла і легка.
Вишивала доні чарівну сорочку.
Красувались маки на тім вишитті.
Всі нитки барвисті, змотані в клубочку,
Щоб найбільше щастя було у житті.
Хрестиком встеляла волошки синенькі,
Мережила жовтим соняхів квітки,
Листочки калини ніжні, зелененькі.
Серцем підбирала в вишиття нитки.
Вишивала мама листячко барвінку,
Колоски із жита — долі оберіг,
Щоб беріг Всевишній милу українку
І квіти кохання стелились до ніг.
Вишивала доні сорочку святкову.
Там душі частинку лишила в стібках.
В вишиття молитва лягла за основу.
Мов диво, сорочка в умілих руках.
Одягає доня сорочку барвисту.
Там любов матусі в ніжнім вишитті,
Там квіти в узорах й зеленому листі,
Там всміхнені мрії — ясні, золоті.
Оксана Козак
17.05.2023
