БУЛА ЗИМА
Раніше зими були сніжні,
За ніч накида стільки снігу,
Навіть ті, заметілі торішні,
Викликають у нас море сміху.
Вийдеш вранці - сніг по пояс,
Під вікна влігся, наче спить.
Крізь тишу чуть сороки голос,
Та під ногами щось скрипить.
Бери мерщій лопату в руки,
Шлях до криниці прокладай.
Під снігом сплять зелені луки,
Криниць не видно, хоч ридай.
А сніг такий, аж очі ріже,
Повітку всю геть замело.
Наче з тополі пухом свіжим,
Накрило влітку все село.
І хоч дорослим є робота,
Та дітям радість ще й яка.
Єдина в них тепер турбота,
Як покататись на санках.
Рум’янцю сніг добавив щічкам,
Робота в них теж, аж кипить.
Сальця повісити синичкам,
Та снігову бабу ще зліпить.
Загнала в хату діток - ніч,
Смачна вечеря за столом,
Й за комин грітися - на піч,
А сніг, кружляє за вікном…
@ Л. Нех