Зимý засватали. Я бачила. Напевно...
Свати приходили у свитках й куфайкàх.
Принесли жовте сонце у руках.
І тупцювали в ґаночку дотèмна...
Як три царі з святечними дарами
Просили дівку глянути на статки.
Не гòрдувати. Дати згоду в святки.
І не робити з того всього драми.
Бо їх владика панну так кохає.
Так мучиться, тиняється без діла.
Вже борода з любові посивіла.
А як сказати, сам ніяк не знає.
Не гоже то. Нема йому відказу.
Він звиклий завше тільки до покори.
Він -- Січень! Хто не слухається -- горе.
До скону не забуде він образу.
А що ж вона? І піч не колупала.
Примерзлі китиці калини у вінок
Собі вплела. Жбурнула кожушок.
І з тихим сумом пісню заспівала.
Про зимні дні і очі волошкові.
Про те, що крига ще не скресне до весни.
А Січень -- раб її, але не цар Зими.
І під вінець вона не піде без любові.
Поплентались свати. Понèсли клунок
З померзлими старими гарбузами.
От-от, і Березень уже не за горами
Прийдè. І подарує їй цілунок...
09.01.2023
Людмила Галінська