У кожній людині є сховане світло.
Всім Боженько дав. Придивись навкруги...
Є люди , як свічі, із меду та воску,
у мудрості -- древні. З блакитним вогнем.
Несуть тепле сяйво без крику і лоску
і в душу вкладають насіння живе.
А є каганці. То такі фантастичні,
що гріють серця навіть в люті морози.
Самі непримітні, та часом -- магічні.
І щирі до болю, бо сушать всім сльози.
Ще є, як ліхтарики. Добрі та світлі.
З такими не бійся ніколи й ніде.
Вони, як проміння в густому повітрі,
від них все радіє, цвіте і росте.
Є люди, як факели. Мужні і сильні.
Весь морок і мряку випалюють вщент.
Вони ,як титани. Відважні і вільні.
І нищать все зло.В них вогонь - інструмент
А є ще лампадки. ЧуднІ' і сердечні.
Що топлять сніги, розганяють журбу.
І моляться тихо. Вони , безперечно,
рятують від ночі вселенську юрбу.
І є люди-лампи. Як вежі -- надійні.
З такими не будеш ніколи в біді.
Вони мають спокій. Прості і стабільні.
Вони зігрівають, як птаха в гнізді.
Ще є , наче свято, як вогник бенгальський.
Яскраві , веселі, без всяких турбот.
Горять і булькочуть, як спад ніагарський.
Запалюють сонце, сягнувши висот.
І є світлячки. Чисті серцем, що сяють
у будь-якім місці, весь час і завжди.
Як вогники Божі. Вони зігрівають.
Без них буде темно. Ти їх бережи.
У кожнім є іскра, запалена з неба.
Всі ходять по світу, живуть і горять.
І світять, як вміють... Гасити не треба.
Примножуймо світло. Воно -- благодать.
04.11.2022
Людмила Галінська