Зима...
То дивна пані, незбагненна.
Стара, як світ. А, може, й далі...
Ніхто не знає достеменно
часи і вік її печалі.
Ніхто не міряв тої криги,
не зважував тягар снігів.
І не читав старої книги
її секретів. Без слідів
її минуле. Затопталось.
В хурделицях сплелось в клубок.
Згубилось, якось... І зосталось
лежати там, де мерзне Бог.
Вона ж була дівчам тендітним.
Білява. Гарна. Молода...
Лілеями у січні квітла
і завше вірила в дива.
Не чаклувала по сніжинках,
плела мереживо й хустки.
І підросла. І стала жінка...
А всі жадали лиш весни...
Вона -- гордячка. Їм помстилась.
Укрила холодом красу.
Душа метеликом зробилась,
який навік, чомусь, заснув...
Сама себе зачарувала
від світу, від людських спокус.
Ганебну славу завше мала.
І долю білу, як обрус...
04.01.2023.
Людмила Галінська