Вона зиму не дуже любила...
Все чекала весни з перших днів,
як імла сонну землю прикрила
покривалом з колючих снігів.
Шкодувала ялинок до свята,
вирізала з паперу сніжинки.
І варила узвари із м'яти,
і складала дарунки в торбинки.
По зірках на мороз ворожила,
так воліла тепла, наче птаха.
І калину примерзлу жаліла,
що горіла вогнем на гілкàх.
У долонях до серця тулила
білих янголів. То лише сніг...
Час від часу у Бога молила,
щоб побачити літо. Без слів
на холодну красу споглядала,
намагалась складати казкù.
У завіях до квітня зникала,
і шукала в заметах стежки.
Ще палила свічки попід вечір,
уявляла, що вітер -- скрипаль.
Прикривала хустинкою плечі,
як сідала за давній рояль.
І у мріях до вèсен летіла
під хурделиці тòненький спів...
Вона зùму не дуже любила,
і чекала тепла з перших днів...
02.01.2022
Людмила Галінська